Na nádraží v Olomouci vlak projel návěstidlo a vykolejil, nehoda zastavila provoz na Šumperk a Opavu

Na hlavním nádraží v Olomouci v pondělí dopoledne vykolejil nákladní vlak, jehož strojvedoucí při posunu soupravy nedovoleně projel přes návěstidlo. Mimo koleje vyjely tři vagony, nikdo nebyl zraněn. Kvůli nehodě nejezdí vlaky z Olomouce směrem na Šumperk a Opavu.

Olomoucké nádraží
Zdroj: ČTK Autor: Kryštof Kříž

Nákladní vlak na nádraží v Olomouci vykolejil krátce před jedenáctou hodinou. „Nahlášena je nedovolená jízda při posunu přes seřaďovací návěstidlo s následným vykolejením zhruba tří nákladních vozů. Předpokládané škody se odhadují v řádu desítek tisíc korun,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

České dráhy na webu odpoledne oznámily, že provoz osobních vlaků ve směru na Opavu by měl být zastavený zhruba do 18:00. Omezení se týká traťového úseku mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí, kde už byla zavedena náhradní autobusová doprava.  

Počet mimořádných událostí na železnici letos prudce vzrostl. Za první dva měsíce jich inspektoři museli řešit už 220, meziročně o čtvrtinu více. Minulý týden v úterý se v Brně na hlavním nádraží srazily dva vlaky, 22 cestujících bylo zraněno. Záchranné složky evakuovaly z vlaků 250 lidí. Ve čtvrtek pak rychlík z Českých Budějovic projel návěst u obce Chotoviny, nikdo se nezranil.