Policie zadržela ozbrojeného muže, který v bance v Příbrami držel osm rukojmí

Policie zadržela muže, který v pátek odpoledne přepadl Unicredit banku v centru Příbrami. Uvnitř vzal jako rukojmí šest klientů a dva pracovníky banky, všichni jsou podle policejní mluvčí v pořádku. Policejní zásah trval asi tři hodiny, do banky nakonec vnikl Útvar rychlého nasazení. Rukojmí jsou teď v péči krizového interventa a psychologů, pachateli hrozí až 12 let vězení.

Video Události
video

Policejní zásah skončil po necelých třech hodinách

„Kolem 14:30 jsme přijali hlášení o ozbrojeném muži v Unicredit bance na náměstí T. G.  Masaryka,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že chtěl lupič podat trestní oznámení prostřednictvím médií. „Konkrétní motiv trestního oznámení zjišťujeme,“ dodala mluvčí. Banku si podle ní vybral zcela náhodně.

Podle Schindlové tak nešlo o loupežné přepadení. „Muž chtěl na sebe upozornit a vyjednávat,“ doplnila Schindlová. Policejní zásah byl ukončen po necelých třech hodinách. „Vyjednávání už neplnilo svůj účel, muž přestával s vyjednavačem komunikovat,“ doplnila mluvčí.

Muž držel uvnitř devět rukojmí, později jednoho člověka propustil. Pachatel byl ozbrojen krátkou střelnou zbraní a podle policie byl držitelem zbrojního průkazu. V minulosti se už dopustil drobné trestné činnosti. Policie jeho totožnost zná, mluvčí ale uvedla pouze jeho ročník narození – 1990.  

Na místo přijela zásahová jednotka i policejní vyjednavač. Přímo na náměstí byli také středočeští záchranáři, kteří k bance poslali i vůz pro mimořádné události a mobilní operační středisko. Celé náměstí T. G. Masaryka bylo kvůli zásahu policistů uzavřeno. Okolní ulice byly ohrazeny policejními páskami a nesměla tam auta ani chodci. 

Za posledních 25 let řešila policie minimálně 8 přepadení bank, při kterých lupič držel rukojmí. Žádnému z nich se nikdy nic vážného nestalo.