Na sesunutou trať u Karlových Varů se po čtyřech měsících vrátí vlaky

Po téměř čtyřech měsících se na sesunutou trať mezi Dalovicemi a Hájkem na Karlovarsku vrátí vlaky. Poprvé tudy zase projedou 7. srpna. České televizi to potvrdil mluvčí Správy železniční dopravy cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Trať se sesunula v polovině dubna. Cestující musí od té doby jezdit náhradní autobusovou dopravou.

Sesuv na trati Cheb – Klášterec nad Ohří
Zdroj: ČTK Autor: Slavomír Kubeš

Původně chtělo SŽDC do týdne od sesuvu obnovit provoz aspoň na jedné koleji. Kvůli nestabilnímu podloží to ale nebylo možné a práce se nakonec protáhly na několik měsíců. Náklady na opravy se pohybují mezi 50 a 80 miliony korun.

Přesná částka není podle mluvčího SŽDC ještě jasná. „Samotné práce na obou traťových kolejích spočívaly nejprve v odtěžení sesuté zeminy a vybudování nové výztuže náspu. Následně se obnovil železniční svršek a trakční vedení v délce 300 metrů,“ uvedl Illiaš.

Provoz na železniční trati zastavil v polovině dubna traťmistr kvůli závadě. Krátce nato se svah pod jednou kolejí sesunul a kolej zůstala v úseku dlouhém asi 70 metrů viset zkroucená ve vzduchu. Na trati přitom osobní i nákladní vlaky jezdily běžně rychlostí až 80 kilometrů v hodině.