Společnost Uber v Brně dál jezdit nesmí. Rozhodnutí Vrchního soudu se týkalo pouze jedné z flotil

Vrchní soud v Olomouci zrušil předběžné opatření, které zakazovalo poskytovat ve městě Brno přepravní služby jedné flotily řidičů Uberu, ne celé společnosti. Mluvčí soudu Vladimír Lichnovský původní informaci dementoval. Takzvané velké předběžné opatření, kterým Krajský soud v Brně zakázal společnosti Uber provozovat přepravní služby ve městě Brně způsobem příčícím se platným pravidlům, je stále v platnosti.

Služba Uber
Zdroj: ČTK Autor: Petr Švancara

 Vrchní soud v Olomouci zrušil předběžné opatření v jiném případě. Šlo o takzvané malé předběžné opatření, které se týkalo jen jedné flotily Jakub Dümlera. „V tomto případě podávala návrh pouze společnost LIDO TAXI RADIO, město Brno účastníkem nebylo,“ řekla 
Zuzana Taušová z Kanceláře primátora města Brna.

Odůvodnění soudu zatím není k dispozici, soudce má nyní lhůtu 30 dní na sepsání rozhodnutí, které bude teprve poté doručeno účastníkům. „K odůvodnění soudu se tedy zatím nelze vyjádřit,“ dodala Taušová. 

Pro Uber v Brně se tedy podmínky aktuálním rozhodnutím Vrchního soudu nijak nemění. „Takzvané velké předběžné opatření, které stále platí, se vztahuje i na flotilu Jakuba Dümlera,“ vysvětlila Zuzana Taušová.

Předběžné opatření v případu Uber 422.94 KB

Krajský soud zakázal předběžným opatřením Uberu provozovat službu v Brně v polovině dubna. Podnět k soudu podala společnost Lido Taxi Radio, brněnský magistrát se k návrhu přidal jako vedlejší účastník.

Uber v Brně podle předběžného opatření nesmí poskytovat službu v případech, že řidiči k tomu nebudou mít oprávnění, auto není označené jako taxi a nenese název společnosti či nemá taxametr. Uber svou činnost v Brně přerušil a proti rozhodnutí soudu se odvolal. Krajský soud mu ale nevyhověl. Společnost se tedy obrátila na Vrchní soud v Olomouci.