Chce mě nechat zabít, tvrdí vyšetřovatel. Blbost, říká Krejčíř

Johannesburg – Známý jihoafrický vyšetřovatel se obává o svůj život. Paul O'Sullivan už podal trestní oznámení na uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře. Vyšetřovatel se měl o spiknutí dozvědět od najatého zabijáka. Od té doby se raději skrývá - výhrůžky smrtí údajně telefonicky dostal i od samotného Krejčíře. S odvoláním na samotného O'Sullivana to píše jihoafrický list The New Age. Krejčíř obvinění popřel.

O'Sullivan se dlouhodobě věnuje zločinům v jihoafrickém podsvětí včetně těch, jež jsou spojené s českým uprchlíkem. Vyšetřovatel přitom tvrdí, že se o plánu na svou likvidaci dozvěděl od samotného zabijáka. „Řekl mi, že se mě chystá zabít a že jsem prakticky mrtvý muž. Krejčíře následně policie varovala, že pokud se mi něco stane, bude považován za hlavního podezřelého,“ citoval O'Sullivana jihoafrický deník.

Český podnikatel nová obvinění vehementně popírá. „To je blbost, teď vám bude volat můj právník,“ řekl Krejčíř novinářům. Jeho advokát pak reportérům sdělil, že Čech se nebude k žádným podezřením vyjadřovat.

Radovan Krejčíř
Zdroj: ČT24

Krejčířovy známé někdo postupně vraždí

Kolem Krejčíře je v posledních týdnech v JAR živo. V sobotu byl například ve svém bytě zavražděn Srb Veselin Langanin, který byl údajně jeho spolupracovníkem. Spolu s Krejčířem a dalšími obžalovanými stanul před soudem kvůli podezření z účasti na ozbrojené loupeži v jihoafrickém hlavním městě Pretorii v říjnu 2011. V říjnu byl zabit další z Krejčířových údajných známých - Bassam Issa.

Jen několik dní stará vražda Langanina novináře stále zaměstnává: server iol.co.za dnes s odvoláním na dalšího soukromého vyšetřovatele Chada Thomase napsal, že Srbova smrt mohla být výstrahou pro Krejčíře. Podle něj ji mohl nařídit některý z Krejčířových konkurentů.

Média českého podnikatele spojují i s dalšími vraždami obchodníků a lidí z podsvětí jako Němce Uweho Gembally či majitele sítě striptýzových klubů Lollyho Jacksona. Krejčíř v těchto souvislostech ale nikdy nebyl souzen a jakékoli souvislosti odmítá.

O'Sullivan jako hrdina? Spíš ne

Podle jihoafrických médií vyšetřovatel dříve šéfoval národnímu úřadu letecké bezpečnosti a pracoval také pro britskou kontrarozvědku. V posledních letech si vydělává jako konzultant a soukromý vyšetřovatel a sám byl obviněn například z vydírání. V roce 2011 se musel omlouvat Krejčířovu právníkovi za vyhrožování a slovní útoky.