V brněnských Pisárkách budou pečovat o tramvaje. Dopravní podnik dokončuje novou halu

Stavbu haly pro denní ošetření a očistu tramvají dokončuje v pisárecké vozovně brněnský dopravní podnik. Až bude hala hotová, zastřeší se kolejiště mezi novou a starou halou. Poté se bude opravovat stará hala a vybaví se novými technologiemi včetně myčky. Podnik za stavbu zaplatí zhruba 400 milionů korun.

Směrem do ulice získá hala designové opláštění, část bude prosklená jako výkladní skříň, aby lidé jedoucí kolem mohli nahlédnout dovnitř. Tramvajová linka číslo 1 totiž projíždí přímo okolo vozovny. Fasáda také nebude odrážet zvuk projíždějících tramvají na druhou stranu do zástavby.

Denní ošetření tramvají bude díky novým technologiím rychlejší a také je pro očistu více prostoru. „Bude zde například centrální vysavač,“ poznamenala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Kolem haly musí ještě vytrhat koleje

Už v listopadu mají halou tramvaje projíždět, kompletně funkční bude až později. Kvůli stavbě opláštění se totiž musí vytrhat kolej kolem haly, která slouží k zajíždění tramvají do vozovny. Součástí stavby je i nové kolejiště ve vozovně.

Celá stavba včetně zastřešení volného prostoru a úprav staré haly má být hotová na konci srpna příštího roku a poté začne zkušební provoz.

V další etapě se připravuje stavba smyčky, která umožní najíždět do vozovny i tramvajím jedoucím od Bystrce, které se dosud musejí otáčet až na Mendlově náměstí. Aktuálně se dokončuje dokumentace pro územní rozhodnutí. Smyčka bude zhruba v místech u zastávky Lipová.