Nehoda zablokovala tah mezi Litomyšlí a Svitavami

Litomyšl - Silnici I/35 zablokovala mezi Litomyšlí a Svitavami tragická nehoda. Střetly se nákladní a osobní auto, jehož řidič zahynul. Další nákladní vůz, cisterna, skončil mimo vozovku. Vyšetřování nehody a odtažení vozidel trvalo téměř šest hodin, provoz byl obnoven ve 13:15.

O nehodách informovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová: „Řidič osobního vozidla jedoucího od Litomyšle předjížděl nákladní vozidlo, bohužel se přitom čelně střetl s protijedoucím kamionem. Muž na místě zemřel.“

Nehoda se stala dva kilometry za Svitavami a dva kilometry před Litomyšlí. Úsek na široké silnici je přehledný. Náraz osobní vozidlo zcela zdeformoval. Zbyla z něj prakticky jen konstrukce. Motor odlétl několik desítek metrů daleko. Odtržené součásti z auta poškodily nákladní vůz s cisternou, auto, které jelo za ní, i kamion. Cisterna pak skončila mimo vozovku. Nikdo další se při nehodě nezranil. 

„Řidič osobního auta jel naštěstí ve vozidle sám. Budeme nyní zkoumat technický stav předjíždějícího vozidla, zdravotní stav řidiče i rychlost, jakou jel. Mohlo jej i třeba oslnit slunce,“ uvedla Štegnerová. 

Objízdná trasa vedla od Litomyšle přes Čistou a Brlenku dále na Svitavy. Do Litomyšle museli řidiči jet přes Janov a Strakov. „Na trase se tvořily kolony. Řidiči nerespektovali objízdnou trasu. Apelujeme na řidiče, aby byli na svých cestách opatrní,“ řekla mluvčí.