Muž v Rožnově střílel ze soukromé zbraně. Vyšetřování tragédie pokračuje

Při střelbě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku byla podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové použita legálně držená soukromá zbraň, nikoliv služební. Podle policie, která ve středu zasahovala v rodinném domě, zastřelil devětačtyřicetiletý muž svou pětatřicetiletou družku a dvě děti, pak i sebe. Policie případ předběžně kvalifikovala jako trojnásobnou vraždu.

Krajští kriminalisté, soudní lékaři a specialisté z Odboru kriminalistické techniky a experti z Brna pracovali ve středu na místě činu do pozdních večerních hodin. Přítomna byla také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). „Dům stále střeží policisté. Kriminalisté se na místo opět vrátí. Stále prověřujeme okolnosti tragédie. Vzhledem k tomu, že podezřelý je mrtvý, není v současné době stíhána žádná osoba,“ řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

„Provádějí se soudní pitvy, zpracovávají a vyhodnocují se zajištěné stopy. Také se zpracovává a vyhodnocuje řada znaleckých posudků a zkoumání. Prověřování případu ještě několik měsíců potrvá,“ dodala.

Už ve středu policejní mluvčí potvrdila, že byla použita střelná zbraň. Neštěstí se stalo v klidné lokalitě s rodinnými domy. Čin oznámili policii v deset hodin dopoledne rodinní příslušníci, kteří našli těla. Děti, děvčátka, byly v předškolním věku čtyři a šest let.

Ulice byla ve středu uzavřená páskami z obou stran, teď už na místo neštěstí upozorňuje pouze policejní auto a policista, který dům střeží. Lidé ze sousedství tragickou událost komentovat nechtěli. Podle starosty Jiřího Pavlici (ANO) událost zasáhla celé město. „Je to záležitost, která se nestává běžně, je nám moc líto, že se to stalo v Rožnově. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast a velikou lítost nad událostí, soucítíme s pozůstalými,“ řekl starosta.

Ředitel rožnovské městské policie Aleš Pilař vydal ve středu večer na Facebooku prohlášení, že muž nebyl strážníkem v Rožnově. „Vzhledem k množícím se dotazům, spekulacím a fámám k tragické události prohlašuji, že nikdo ze strážníků Městské policie Rožnov pod Radhoštěm nebyl účasten na této události,“ uvedl Pilař. Podle informací ČTK strážník působil ve Valašském Meziříčí. Ředitel tamní městské policie Jan Camfrla řekl, že se k věci nemůže vyjadřovat. „Je to v gesci Policie ČR,“ uvedl.

Nejedná se o první letošní vícenásobnou vraždu na Vsetínsku. V obci Loučka koncem dubna podle policie jednatřicetiletý muž v rodinném domě usmrtil svou o rok starší ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch domu. V červnu byl muž obviněn z vraždy a poslán do vazby.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Aplikace zlínských vědců by mohla přesněji předpovídat bleskové povodně

Vědci ze zlínské Univerzity Tomáše Bati skončili s testováním nové aplikace Flapris, která by mohla pomoci s přesnější předpovědí bleskových povodní. Systém správně odhadl nebezpečí ve třech ze čtyř případů, jak České televizi potvrdil jeden z tvůrců David Šaur. Podle něj včas určí místa, kde hrozí nebezpečí, kudy poteče voda a v jakém množství. Zpřesnit předpověď dokáže až na úroveň obcí. Systém budou vědci testovat ještě ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ).
před 3 hhodinami

Národní divadlo Brno uspělo na světových operních cenách

Národní divadlo Brno proměnilo obě nominace na ocenění The International Opera Awards. V konkurenci přehlídek a operních domů zvítězilo v kategorii nejlepší festival za Janáček Brno 2024 a mezi novými produkcemi bodovala inscenace opery Leoše Janáčka Výlety páně Broučkovy. Delegace z Brna v čele s ředitelem Martinem Glaserem ocenění převzala v pátek v Athénách v sídle Řecké národní opery.
před 3 hhodinami

Oslavy 17. listopadu: města zaplní piety i kulturní akce

V pondělí 17. listopadu si Česko připomíná šestatřicet let od sametové revoluce a šestaosmdesát let od uzavření českých vysokých škol nacisty. Na oslavu Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva se koná řada akcí po celé zemi. K tradičním pietním aktům, kulturním akcím a demonstracím se přidají i debaty, audiovizuální instalace nebo filmové projekce.
před 7 hhodinami

Stanovit pravidla je podle adiktologů nejdůležitější v prevenci digitální závislosti dětí

Zanedbávají spánek i školu, přestávají je bavit dřívější koníčky a většinu času jim zabírá hraní počítačových her nebo sledování sociálních sítí. Podle průzkumu podlehlo digitální závislosti šest procent dětí do osmnácti let. Adiktologové rodičům radí zachovat klid, nezakazovat technologie, ale nastavit jasná pravidla a zajímat se o to, co děti on-line dělají. Další doporučení najdou rodiče od začátku listopadu na portálu DigiRozhledna.
před 8 hhodinami

„Chceme kyslík!“ Sametová revoluce začala ekologickým protestem v Teplicích

Listopad 1989 v Československu byl sice především ve znamení událostí v Praze, již týden před 17. listopadem se však konaly nezvykle silné protesty v Teplicích. Na jejich počátku stál vcelku nepolitický impulz – smogová inverze. Třídenní demonstrace za čistý vzduch, které vyvrcholily 13. listopadu 1989, přinutily místní komunistické funkcionáře k dialogu s veřejností. Akce se konaly mimo hlavní struktury disentu.
13. 11. 2024Aktualizovánopřed 8 hhodinami

Studenti zlínské školy se po požáru vrátí do lavic v úterý

Studenti Střední školy pedagogické a sociální Zlín se budou moci po pondělním požáru střechy budovy školy vrátit do lavic v úterý 18. listopadu. Výuka však bude až do odvolání kombinovaná, část studentů bude mít běžnou prezenční výuku, část distanční.
před 9 hhodinami

Soud uložil bývalému primáři 28 let vězení za vraždu, pokus o vraždu a znásilnění

Výjimečný trest 28 let ve věznici se zvýšenou ostrahou udělil Krajský soud v Plzni jednačtyřicetiletému bývalému primáři nemocnice v Domažlicích. Shledal jej vinným z loňské vraždy milenky, z pokusu o vraždu a znásilnění další ženy. Čin spáchal podle soudu trýznivým způsobem a ze zvlášť zavrženíhodných pohnutek. Poškozeným a pozůstalým má zaplatit celkem více než pět milionů korun odškodného.
před 9 hhodinami

Během svátečního 17. listopadu budou obchody otevřené

Lidé si 17. listopadu budou moci nakoupit i ve větších obchodech. I když provozovny nad dvě stě metrů čtverečních musí ze zákona zůstat během některých státních svátků zavřené, tak Den boje za svobodu a demokracii mezi ně nepatří.
před 11 hhodinami
Načítání...