Kvůli prodloužení karlovarské linky se Student Agency pře s krajem

Karlovy Vary – Autobusový dopravce Student Agency prodlouží v polovině července svoji linku Praha–Karlovy Vary o úsek přes Sokolov do Chebu. Rozšíří tak svoji nabídku v Karlovarském kraji. Student Agency se kvůli lince ovšem pře s krajským úřadem i ministerstvem dopravy. Kraj totiž na novou linku uvalil omezení, která se týkají přepravy cestujících v rámci regionu, ministerstvo omezení potvrdilo.

Karlovarský krajský úřad, který udělil Student Agency licenci na novou linku, zakázal vnitroregionální přepravu cestujících na trase Karlovy Vary–Sokolov–Cheb. Týká se ovšem pouze dvou z celkových osmi spojů z Prahy a pěti z osmi spojů v opačném směru. Podobná omezení dálkových linek jsou v autobusové dopravě obvyklá, kraje tak chrání své regionální dopravce, na jejichž provoz přispívají a ztrátu jejich tržeb by potom musely dorovnávat. Zákaz vnitroregionální přepravy na dálkové lince potvrdily Student Agency i ministerstvo dopravy.

Podle dopravce regiony podobnými omezeními brání volné soutěži dopravních společností. „Omezení považujeme za porušení volné soutěže na přepravním trhu a budeme proti tomu bojovat v rámci zákonných prostředků. Další kroky našeho právního oddělení povedou vůči ministerstvu dopravy, které omezení vydané krajem potvrdilo,“ řekl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Licenční pravidla však zatím platí a Student Agency se nechystá porušovat je. „Omezení respektujeme a naše spoje budeme samozřejmě provozovat podle daných podmínek,“ zdůraznil mluvčí Ondrůj.

Autobusy Praha–Karlovy Vary–Sokolov–Cheb začnou jezdit od 16. července. Spoje do Chebu budou jezdit v dvouhodinových intervalech, mezi ně budou vloženy ještě spoje v původní trase Praha–Karlovy Vary, celou trasu autobusy ujedou za 3 hodiny a 15 minut. Základní cena jízdného z Prahy do Chebu bude 190 korun, kreditová a otevřená jízdenka bude za 160 korun.

Student Agency bude na lince z Prahy přes Karlovy Vary do Chebu přímo konkurovat společnostem Autobusy Karlovy Vary a A-Z Bus. Nepřímá konkurence postihne také České dráhy a jejich rychlíky, které jezdí z Prahy do Chebu přes Plzeň a jejich jízdní doba je zhruba stejná jako u karlovarských autobusů.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Praha místo novoročního ohňostroje nabídne zvýhodněné vstupné na řadu míst

Hlavní město nebude pořádat novoroční ohňostroj ani videomapping, tedy promítání na budovy. Pro obyvatele metropole místo toho magistrát připravil na 1. ledna zvýhodněné vstupné do zoologické a botanické zahrady, Muzea MHD ve Střešovicích, pražského planetária či na Petřínskou rozhlednu, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. V centru Prahy a na dalších místech metropole platí od 1. prosince 2020 zákaz používání zábavní pyrotechniky. Novoroční ohňostroj zrušilo město od 1. ledna 2020.
před 1 hhodinou

Na severu Čech platila výstraha před ledovkou

Na severu Čech se mohla v sobotu večer při mrznoucím mrholení nebo dešti tvořit slabá ledovka. Vyplývá to z výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ten varoval před úrazy a komplikacemi v dopravě. Během noci na neděli má riziko mrznoucích srážek pominout.
včeraAktualizovánopřed 16 hhodinami

Lidé po Vánocích vyrazili za sportem. Nejen na hory, ale i do měst

Mnozí lidé volné dny využívají k aktivnímu odpočinku – a to nejen na horách, ale i ve městech. Třeba v Praze zájemci už po sedmnácté využívají akci Týden sportu zdarma. Vybírat mohou ze čtyř desítek možností, mezi nimiž nechybí plavání, tenis nebo tanec. Organizátoři doporučují si místo rezervovat. V Ostravě je pak bezplatně přístupné Vánoční kluziště a v Brně mají zase k dispozici Masarykův okruh běžci i pěší.
před 17 hhodinami

Hasiči měli o Vánocích přes tisíc zásahů. V meziročním srovnání jde o nadprůměr

Hasiči v tuzemsku měli o Vánocích 1163 výjezdů, z toho 178 bylo k požárům. Podle počtu událostí tak byly letošní svátky mírně nadprůměrné, informovala mluvčí generálního ředitelství hasičů Klára Ochmanová. Nejvíce práce měli hasiči na Štědrý den, kdy bylo zásahů 515. Některé požáry během svátků přitom způsobily mnohamilionové škody.
včera v 09:14

Na náměstí v Postoloprtech se potkávají Oldřich s Boženou

Postoloprty na Lounsku dokončují největší investici v historii města, kterou je rekonstrukce náměstí za 115 milionů korun. Její součástí je i obří vydlážděná mozaika. V celku si ji půjde nejlépe prohlédnout z výšky. Zobrazuje pověst o setkání Oldřicha a Boženy. Podle kroniky se tak stalo právě u Postoloprt, když byl kníže na lovu.
včera v 07:30

Modernizace železničního uzlu Česká Třebová má za sebou první rok

Nové koleje i nádražní objekty vyrostly během prvního roku modernizace železničního uzlu Česká Třebová. Investice za téměř dvacet miliard je plánována na šest let. Má přinést bezpečnější a rychlejší průjezd vlaků i pohodlnější cestování. Lidé pocítí dopad stavebních prací hlavně v druhé polovině oprav.
včera v 07:00

Z Bedřichova po konci vleků odcházejí i hoteloví hosté

Dlouholetý provozovatel, který měl v Bedřichově v Jizerských horách celkem pět vleků, už ve středisku podnikat nechce. Místní proto hledají cestu, jak v budoucnu provoz obnovit. Uzavření sjezdovek už dopadá na některé podnikatele.
včera v 06:15

Na přelomu roku se čeká sníh a teploty pod průměrem

Na přelomu roku do Česka přijde zima. Teploty i přes den budou jen mírně nad nulou, hlavně na horách bude sněžit a lze očekávat sněhové jazyky i závěje, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ani v prvním týdnu roku 2026 se ráz počasí příliš nezmění.
26. 12. 2025
Načítání...