Exfinalistka miss měla shánět pro zahraniční klienty luxusní prostitutky

Brno - Státní zástupce dokončil obžalobu na majitelku pražské modelingové agentury Irenu Chlebovitsovou a další čtyři ženy, které byly zapojeny do organizování luxusní prostituce pro zahraniční klienty. Osmatřicetiletá bývalá finalistka soutěže miss zprostředkovávala českým dívkám cesty za bohatými zákazníky spojené se sexem a inkasovala za to tučné provize. Rozsáhlý případ dobře organizovaného kuplířství vyšetřovali tři roky detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Dalšího půl roku státní zástupce vypracovával obsáhlou obžalobu, kterou teď posílá na Městský soud v Brně.

„Spisový materiál má devět tisíc stran, hlavními důkazy jsou telefonní odposlechy, výpisy textových zpráv a výpovědi svědkyň,“ popisuje státní zástupce Jakub Jirušek. V kauze figuruje 140 svědkyň, tedy dívek z celé republiky, kterým během šesti měsíců roku 2007 stihly Chlebovitsová a ostatní obžalované ženy sjednat „zakázky“ v zahraničí spojené se sexem. „Obžalovaná Chlebovitsová i její komplicky se hájí, že zprostředkovávaly pouze práci společnice, tedy doprovod na rauty, večeře a společenské akce, nicméně z odposlechů je naprosto zřejmé, že se jednalo o zajištění společnic za účelem prostituce,“ dodává Jirušek.

Hlavou mezinárodní kuplířské sítě je podle žalobce Rakušanka Cornelia Süss. Bývalá rakouská miss a organizátorka soutěže krásy měla kontakty na movité klienty, pro které hledala evropské dívky. S tím jí pomáhala v Česku právě Chlebovitsová a s výnosným byznysem jí pomáhali také dva Libanonci v Paříži a zprostředkovatelé v Maďarsku nebo v Maroku.

Luxusní prostituce: stovky eur za den, cestování po celém světě

Dívky za sexem cestovaly například do Spojených arabských emirátů, Maroka, Franice, Velké Británie, USA, Rakouska nebo Německa, většinou na několik dnů. Od zákazníků inkasovaly stovky eur za den jako paušál a peníze navíc za sexuální styk. „Byly ubytovány v hotelích, přijely za klientem, který jim zaplatil zpáteční letenku, poskytly klientovi sex a následně se vrátily a odevzdaly provizi zprostředkovatelkám,“ doplňuje žalobce Jirušek.

Na české organizátorky mezinárodní prostituce přišla policie při vyšetřování jiného případu obchodování s lidmi v Brně. Proto má kauzu na starosti brněnské státní zastupitelství. Chlebovitsovou poté na pražském letišti zadržela policie. Je stíhaná na svobodě. Hlavní líčení nařídí soud vzhledem k obsáhlosti spisu zřejmě až za několik měsíců.

Vyjádření Ireny Chlebovitsové se České televizi nepodařilo získat, svůj mobilní telefon nezvedá a dovolat se nedá ani do její modelingové agentury. Z kuplířství a zločinného spolčení je kromě Chlebovitsové obžalována ještě jedna žena z Prahy a další tři ze severní Moravy, které měly s organizováním sexuálních výletů pomáhat. Nejvyšší trest hrozí právě Chlebovitsové – až deset let vězení.

Irena Chlebovitsová
Zdroj: ČT Brno

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Jihomoravský kraj

Brněnští vědci našli v buňce bod zlomu. Může v něm začít rakovina

Rakovina začíná nenápadně. Buňka si špatně vyhodnotí nějaký signál ze svého okolí a začne se chovat proti zájmu zbytku organismu. Vědci z brněnského institutu CEITEC teď popsali důležité podrobnosti, které by mohly vysvětlit, proč se tato „komunikační chyba“ objeví.
před 5 hhodinami

Mrkání černých děr popsal brněnský student

V odborném časopise Astronomy and Astrophysics vyšla vědecká studie, kterou napsali brněnští vědci. Analyzovali v ní pozoruhodné „pomrkávání“ aktivních galaktických jader, jež může nabídnout pohled do míst, kam se jinak astronomům dívá zatím jen nesmírně obtížně.
včera v 10:56

Viceprezident Hospodářské komory Štefl byl propuštěn z vazby, píší Seznam Zprávy

Viceprezident Hospodářské komory Michal Štefl, stíhaný v kauze údajného zneužívání dotací na inovace, byl propuštěn z vazby. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Evropský pověřený žalobce Radek Mezlík webu řekl, že důvody vazby pominuly.
12. 5. 2026

Silné deště a krupobití. Hasiči kvůli bouřkám měli desítky výjezdů

Bouřky, které zasáhly Česko, zeslábly. Do úterní šesté hodiny ranní platila výstraha ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Nejsilněji bouřky udeřily na Hodonínsku, hasiči tam vyjížděli kvůli počasí k 52 událostem. V regionu řešili hlavně popadané stromy a zaplavené sklepy. Bouřky se objevily ale i v okolí Bruntálu či Plzně. Na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje i na dalších místech na Moravě se vyskytlo krupobití.
11. 5. 2026Aktualizováno12. 5. 2026

VideoÚřady řeší chov koz uprostřed obce. Veterináři doporučili část odebrat

Stovky koz uprostřed Unkovic na Brněnsku rozdělují obec už několik let. Starosta a část obyvatel upozorňují na zápach, uhynulá zvířata i špatné podmínky chovu, majitel stáda ale pochybení odmítá a tvrdí, že se o kozy dokáže postarat. Státní veterinární správa u něj opakovaně zjistila porušení předpisů a doporučila počet zvířat výrazně snížit. O možném odebrání části stáda nyní rozhoduje městský úřad v Židlochovicích.
11. 5. 2026

Útěk do Anglie ho zachránil. Dnes válečný veterán žije v Melbourne

Jiří Švenger utekl těsně před druhou světovou válkou do Anglie. Zachránilo mu to život, protože byl židovského původu. Ještě mu nebylo osmnáct let. Nastoupil do armády, chtěl být letcem, ale špatný zrak mu to nedovolil, stal se proto radiotelegrafistou. Válečný veterán, příslušník 311. československé bombardovací perutě Royal Air Force (RAF), dnes žije v Austrálii a je mu 102 let.
9. 5. 2026

Požár zničil část brněnské záchranné stanice pro zvířata. Uhynulo několik psů

Požár v Brně-Slatině v noci na čtvrtek zničil část záchranné stanice pro ptáky a malé savce, kterou provozuje Zdeněk Machař. Podle majitele bylo při požáru zničeno zázemí stanice a uhynulo několik psů. Na pomoc v tíživé situaci vypsal sbírku. Příčina požáru se vyšetřuje, předběžná výše škody bude ve statisících.
7. 5. 2026Aktualizováno7. 5. 2026

Suché počasí prodlužuje pylovou sezonu a zhoršuje příznaky u alergiků

Sucho a teplé počasí podporují rychlejší zrání a uvolňování pylu z dřevin i trav a zhoršují příznaky u alergiků. Ještě horší je situace ve větrných dnech, kdy se pylová zrna vzduchem rychle šíří. Podle alergologů by proto lidé v takovýchto dnech měli venku trávit jen nezbytně nutnou dobu. Nějakým druhem alergie trpí asi třetina populace, ta na pyly patří mezi nejčastější.
5. 5. 2026
Načítání...