Gang vykrádá auta v Hradci Králové

Hradec Králové - Starou, ale stále účinnou fintu, používá gang vykradačů aut v Hradci Králové. U auta propíchne pneumatiku, a když ji řidič mění za náhradní, zloději ho okradou. Stejným způsobem okradli před jedním hradeckým hobby marketem pana Jiřího Jordáka.

Když Jiří Jordák přišel z nákupu ke svému autu, neznámá slečna ho upozornila, že má prázdnou pneumatiku a nabídla mu pomoc při výměně kola. To však pan Jordák odmítl. Během chvíle přišel s nabídkou pomoci jiný člověk, pan Jordák znovu odmítl. Následoval třetí muž, který se ptal na cestu do Těšína. „Řekl jsem mu jen světla, okruh, na Ostravu a udělal jsem dva kroky k autu zpátky. Posléze jsem dokončil výměnu a sedl do auta,“ popisuje celou situaci okradený pan Jordák.  

Poté však pana Jordáka čekalo nepříjemné překvapení. I když se při debatě s cizími lidmi snažil mít auto stále pod kontrolou, zjistil, že mu chybějí doklady, peníze i fotoaparát. Způsobená škoda dosáhla 40.000 korun. „Myslím si, že to byla činnost organizované skupiny a ta žena, která mě upozornila, k nim patřila,“ je přesvědčen pan Jordák.  

Podle policie nejsou případy se stejným scénářem žádnou výjimkou. Jiného muže takto přímo v centru Hradce zloději okradli, když se vracel z banky. „Způsobenou škodu řidič odhadl na 312 000 korun,“ říká mluvčí okresního ředitelství Policie ČR Hradec Králové Anna Pešavová.

S dalšími příběhy se lidé svěřují na internetu. „Skoro podobný scénář na téma píchlé kolo jsem zažil i já… Když jsem při debatě s řidičem v “autě naproti„ zaslechl cvaknutí kliky, po bleskové otočce jsem sledoval překvapený výraz ve tváři kluka, kterému dveře nešly otevřít…,“ přidává svou zkušenost jeden z řidičů.

Po této negativní zkušenosti pan Jordák ujišťuje, že pokud někdy zase zjistí, že má prázdnou pneumatiku, veškeré cennosti z auta si nechá u sebe.