UPC bude od května testovat nejrychlejší tuzemský internet

Praha - Největší český kabelový operátor UPC chystá internetové připojení o rychlostech 50 až 100 Mbit/s. Neveřejné testování má začít zřejmě v květnu, komerční nabídka by se mohla objevit po prázdninách. UPC nyní nabízí připojení o rychlosti až 30 Mbit/s. Až stomegabitové připojení bude, vedle optických rozvodů v některých developerských projektech, nejrychlejší internetová služba pro domácnosti na tuzemském trhu. Dvě nové služby Fiber 50 a Fiber 100 budou zároveň výrazně rychlejší než konkurenční ADSL od Telefóniky O2. Potvrdil to mluvčí UPC František Malina.

V květnu chce UPC zahájit testování u vybrané skupiny odborníků. Možné ceny nechtěl Malina komentovat s tím, že ještě nebyly definitivně stanoveny. Zřejmě by však měsíční paušál za rychlejší přípojku neměl překročit 1800 korun včetně DPH.

Internetové připojení od UPC je s více než 312 000 zákazníky nejrozšířenější vysokorychlostní kabelovou internetovou službou v Česku. Konkurenční Telefónica O2, která nyní nabízí ADSL s rychlostmi 8 Mbit/s a 16 Mbit/s, měla na začátku roku 631 000 přípojek.

Vydáno pod