Otakar Černý končí v ČT, odchází do důchodu

Praha - Po více než čtyřiceti letech spolupráce se s Českou televizí loučí současný šéfredaktor sportovní redakce Otakar Černý. Ke konci března odchází do důchodu, dohodl se na tom s vedením televize. Zodpovědnosti šéfredaktora sportu převezme výkonný ředitel sportovního kanálu ČT Jiří Ponikelský a jeho nejbližší vedoucí spolupracovníci.

„Otakar Černý patří mezi výrazné osobnosti, které se zapsaly do historie vysílání Československé a České televize. Podílel se na tvorbě řady pořadů a spojil se s několika generacemi sportovců. Otakaru Černému bych rád za jeho dlouholeté působení ve veřejnoprávní televizi poděkoval a popřál mnoho klidných dní v průběhu jeho zaslouženého odpočinku,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák. 

Otakar Černý svázal s Československou a později Českou televizí takřka celý profesní život. V roce 1969 nastoupil do ČST jako externí člen Redakce sportu. Pro sportovní zpravodajství zpracoval velké množství reportáží, mnoho komentářů a námětů, spolupracoval i na řadě dokumentárních filmů.

Jiří Ponikelský: „Za Otou Černým stojí v televizi mimořádné množství práce a já bych mu chtěl za to vše vyjádřit velký dík. Spolupráce s ním byla vždycky inspirativní a jsem rád, že formou externí spolupráce budeme v kontaktu i nadále.“

Po roce 1989 se stal interním členem Redakce zpravodajství, kde působil také jako vedoucí domácího zpravodajství. Osm let moderoval politické diskusní pořady Debata a Co týden dal. V roce 1998 z České televize odešel, pracoval jako komentátor v denním tisku a krátkou dobu i jako mluvčí ministra zdravotnictví Bohumila Fišera.

V roce 2002 se po vyhraném výběrovém řízení vrátil do ČT do funkce šéfredaktora Redakce sportu. V roce 2006 stál u zrodu vysílání samostatného sportovního kanálu ČT4 Sport. V roli moderátora a autora pořadu je také spojen s diskusním formátem Na slovíčko, který připravoval od roku 2008.

Vydáno pod