Zemřel Pedro Armendáriz, známý ze Zorra i Bonda

Mexiko – Ve věku 71 let zemřel mexický herec Pedro Armendáriz mladší. Příčina smrti herce, jehož tvář si diváci zapsali do paměti jak v hollywoodském hitu Legenda o Zorrovi, tak v jedné z bondovek, zatím oficiálně oznámena nebyla. Podle mexické tiskové agentury Notimex zemřel v New Yorku, pravděpodobně podlehl rakovině.

Armendáriz nejčastěji hrál prohnané, občas cynické postavy, které obdařoval vtipem a charismatem. V roce 2005 si zahrál guvernéra Rileyho v Legendě o Zorrovi s Antoniem Banderasem a Catherine Zeta-Jonesovou. Role měl také ve filmu Přistěhovalec z roku 1989 či Tenkrát v Mexiku z roku 2003. Objevil se rovněž v bondovce Povolení zabíjet (1989) – 26 let poté, co si jeho otec, rovněž herec, zahrál se Seanem Connerym v bondovce Srdečné pozdravy z Ruska.

Celkem Armendáriz hrál ve více než 140 filmech v Mexiku i v zahraničí. Úřad mexického prezidenta Felipeho Calderóna vydal k jeho smrti prohlášení, v němž želí odchodu „velkého herce, který měl dobrý ohlas doma v Mexiku i v cizině“.