Stoneovi Divoši: Drogová válka jako žert

Paříž - „To, že vám vyprávím tenhle příběh, vůbec neznamená, že jsem zůstala naživu. Tohle je ten typ historky, ve které se všechno vymkne kontrole,“ popisuje nejnovější snímek režiséra Olivera Stonea jedna z postav. Americký režisér film, jímž navázal na akční tituly Četa a Takoví normální zabijáci, představil evropskému publiku před víkendem v Paříži.

Drogy, násilí a volné lásky - pohled Olivera Stonea na jednadvacáté století odkrývá postmoderní realitu jako hru moci. „Vidím boj ve společnosti, i třeba na úrovni drogové války, jako žert a lidi jako postavičky v něm. Zajímají mě právě lidé, kterých se tato realita týká - co jsou a co z nich zbude,“ říká režisér.

O, což je zkrácenina jména Ophelia (Blake Livelyová), žije ve spokojeném svazku rovnou se dvěma muži - největšími dealery marihuany v Kalifornii (Aaron Taylor-Johnson a Taylor Kitsch), dokud se jejich podnik nezalíbí šéfce mexického kartelu Salmě Hayekové. Neomylně vyhmátne slabinu obou - ženu. A vše se postupně začne vymykat kontrole.

„Být divochem znamená zbavit se morálky, jakýchkoli limitů a ohledů vůči ostatním lidem. Toužíte udělat, po čem toužíte, i když zničíte všechno kolem,“ poznamenala Hayeková. Kartel ovšem podcení pouto mezi třemi pozoruhodnými přáteli. Ti svedou zdánlivě předem prohranou válku proti drogovému impériu s neochotnou podporou dvojího agenta Dennise (John Travolta) a prohnaného účetního (Emile Hirsch). „Postavy, které hraju, nemám rád,“ přiznal Travolta, „vyžívám se ve stávání se jimi, ale nikam bych si s nimi nevyšel.“

Pokud si ale čeští fanoušci Stoneovy kinematografie budou chtít vyjít s Travoltou a Divochy, mají šanci od 27. září. Po tuzemské premiéře zveřejníme na webu ČT24 recenzi.

Nahrávám video

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Knížák byl výrazná osobnost a budil kontroverze, vzpomíná kulturní scéna

Výtvarník Milan Knížák byl podle oslovených představitelů české kulturní scény výraznou osobností, která se zasloužila o Akademii výtvarných umění a ovlivnila řadu studentů. Zároveň však budil kontroverze. Někdejší ředitel pražské Národní galerie a bývalý rektor Akademie výtvarných umění (AVU) zemřel v neděli ráno ve věku 86 let.
včeraAktualizovánopřed 7 hhodinami

Zemřel výtvarník a bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák

Zemřel výtvarník a hudebník Milan Knížák, někdejší rektor pražské Akademie výtvarných umění (AVU) a bývalý ředitel Národní galerie (NG). Bylo mu 86 let. Knížák patřil k tvůrcům, kteří výrazně ovlivnili československou i českou výtvarnou scénu. Jeho umělecké aktivity zahrnovaly výtvarné umění, hudbu, architekturu, design, módu, poezii a fotografie. O jeho úmrtí informoval ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé), bývalý spolupracovník exprezidenta Václava Klause, se kterým se Knížák přátelil.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

Hongkong cenzuruje knihy. Úřady se zaměřují na nezávislé vydavatele

Po médiích, školách a opozičních stranách se hongkongské úřady zaměřují na nezávislá knihkupectví a vydavatele. Během několika měsíců policie provedla sérii razií v obchodech s takzvanou závadnou literaturou. Jde o důsledek zákonů o státní bezpečnosti, které mají podle vlády přinést městu stabilitu.
před 17 hhodinami

Vyprávěj mi, Múzo, o muži, který dostal Homéra do memů

Divácký zájem o historické filmové drama Odyssea přitáhl pozornost sociálních sítích ke stejnojmennému starořeckému eposu. Lidé „mučí“ režiséra snímku Christophera Nolana sledováním jeho výpravného velkofilmu na miniaturních displejích a utahují si z amerického přízvuku hlavního hrdiny. A díky filmu a internetu navíc objevují původní Homérovy verše, které se tak dostávají na dohled současných bestsellerů.
24. 7. 2026

Letní filmovou školu zahájí Wirbel, přijede Ocelot či Lábus

V Uherském Hradišti začíná padesátý druhý ročník Letní filmové školy (LFŠ). Nesoutěžní přehlídku zahájí snímek Wirbel režiséra Tomáše Hubáčka. Mezi hosty festival přivítá francouzského režiséra animovaných filmů Michela Ocelota nebo herce Jiřího Lábuse.
24. 7. 2026

Česky je k mání Murakamiho předposlední román. A už napsal další

Miluje Beatles, jazz, kočky, plavání a běhy na dlouhou trať. Napsal přes čtyřicet knih – od románů, přes povídky až k esejům. Jeho dílo přeložili do desítek jazyků a na kontě má desítky milionů prodaných výtisků. To z Harukiho Murakamiho dělá pravděpodobně nejčtenějšího japonského spisovatele současnosti. Jeho zatím předposlední román teď vyšel v českém překladu pod názvem Město a jeho nejisté zdi.
24. 7. 2026

Jako „hrané Městečko South Park“. Vzniká seriál o a pro generaci Z

Česká televize připravuje nový komediální seriál G.O.A.T. Je o generaci Z. Parta středoškolaček, které závodně cvičí aerobik, v něm narazí na chatbot slibující, že jim splní přání.
23. 7. 2026

S tátou jsme solidarizovali, vzpomíná na Ludvíka Vaculíka syn

Sto let uplynulo 23. července od narození spisovatele Ludvíka Vaculíka. Bývá charakterizován jako individualistický, vyhraněný vlivný intelektuál i samorost. V Událostech, komentářích přidal pohled na tohoto známého autora jeho syn, publicista Ondřej Vaculík.
23. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.