Nežárlete! Národní divadlo angažovalo Josého Curu jako Otella

Praha - Jako Otello vraždil nebohou Desdemonu argentinský tenorista José Cura už na několika prestižních operních scénách, v příštím roce se v titulní roli příběhu o lásce, žárlivosti a zradě představí i v Praze. Přijal nabídku na dvě hostování ve Verdiho opeře - 29. ledna a 24. února.

José Cura se představí v pražském Národním jako Otello (zdroj: ČT24)

V současném nastudování má Národní divadlo Otella na repertoáru od roku 2009. V roli žárlivého mouřenína vystupuje turecký tenorista Efe Kislali. Jeho „náhradník“ Cura vystoupí s oběma alternacemi pro role Desdemony a Jaga: Otellovu čestnou ženu ztvární 29. ledna Eva Hornyáková, 24. února Pavla Vykopalová, v kůži našeptávače Jaga se vystřídají Dalibor Jenis a Ivan Kusnjer.

José Cura má za sebou mnohé role, Otello patří k těm, které mu přinesly velký úspěch. Jen za poslední dvě sezony jej zpíval v Buenos Aires, Vídni, v Metropolitní opeře v New Yorku nebo v Německé opeře v Berlíně.

Vstupenky na jeho Otella v Praze jsou v prodeji ode dneška. Na českém jevišti nevystoupí Cura poprvé. Koncertuje tu poměrně často, před třemi lety se zapojil i do divadelního představení, když pro Festival Český Krumlov připravili operu Ruggiera Leoncavalla Komedianti, uváděna byla na krumlovské točně. Na jih Čech se Cura vrátí už tento pátek - v budějovickém chrámu sv. Mikuláše se účastní uvedení své skladby Stabat mater.

Vydáno pod