Ellie Gouldingová míří novým albem Higher Than Heaven a potom do Ostravy

Nahrávám video

Britská zpěvačka Ellie Gouldingová vydala nové album Higher Than Heaven. Uvedla, že jde o její nejméně osobní nahrávku. S novými písněmi v létě dorazí i do Česka. Zahraje na festivalu Colours of Ostrava.

Love Me Like You Do – Miluj mě, jak to jen umíš, zpívala Ellie Gouldingová ve svém nejslavnějším hitu, ústřední písni k filmu Padesát odstínů šedi o vášni, která bolí nejen psychicky, ale i fyzicky. Své vlastní bolesti nechala umělkyně protentokrát stranou.

„Věci kolem sebe prožívám velmi hluboce, vždycky jsem to tak měla. Do tohoto alba jsem ale své osobní zkušenosti nijak nepromítla, což bylo skutečně úlevné a osvěžující,“ řekla  zpěvačka magazínu Rolling Stone.

„Ty texty nejsou hluboké a já si nemyslím, že to musí být výrazně špatně,“ říká o nových písních dramaturg festivalu Colours of Ostrava Filip Košťálek. „V době, kdy jsme přesycení různými srdcebolnými rozchodovými písničkami, je super mít album, které víme, že bude jen radostné a u kterého si budeme moci prostě jen zatančit.“

Svým způsobem přispěl na album také vrchní skladatel Depeche Mode Martin Gore. Do nové písně All by Myself si totiž Gouldingová od rockerů vypůjčila motiv jejich velkého hitu Enjoy the Silence.

Taneční náladu má také singl Miracle, který se k posluchačům dostal mimoběžně s novinkou Higher Than Heaven. Je pokračováním spolupráce Gouldingové se skotským producentem a DJ Calvinem Harrisem.

Dá se čekat, že skladby z nové nahrávky zazní naživo na koncertě Ellie Gouldingové na festivalu Colours of Ostrava. Po Bílém domě nebo na svatbě prince Williama a Kate zazpívá i v Ostravě. „Ta show bude zářit. Musíme se připravit na to, že nikdo nezůstane stát, protože je tam spousta efektů,“ slibuje dramaturg festivalu.

Letošní Colours i s Ellie Gouldingovou se uskuteční od 19. do 22. července.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Havlová jmenovala členem dozorčí rady knihovny Tomáše Šídla

Dozorčí i správní rada Knihovny Václava Havla je usnášeníschopná. Dagmar Havlová jmenovala před svým odstoupením od dohody o spolupráci na projektu knihovny do dozorčí rady knihovny Tomáše Šídla, někdejšího výkonného ředitele knihovny. Vyplývá to z informací ve sbírce listin a vyjádření člena správní rady knihovny Davida Duška pro agenturu ČTK. Stále ale nejsou vyřešena práva k pokračování knihovny, dodal.
před 4 hhodinami

Ceny ve Varech letos převezmou Gyllenhaalová a Eisenberg

Karlovarský filmový festival oznámil v pondělí dva zahraniční hosty, které ocení na nacházejícím šedesátém ročníku. Ze Spojených států dorazí Jesse Eisenberg a Maggie Gyllenhaalová.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

Zoufalí Kubánci dělají zoufalé věci, popisuje fotograf Šibík

Fotograf Jan Šibík už desítky let přináší svědectví z míst, odkud jiní utíkají. Opakovaně se vrací mimo jiné na Kubu. V karibské zemi, která se potýká s hospodářskou krizí, při své poslední návštěvě vnímal velkou apatii a zoufalství, popsal v Interview ČT24 vedeném Terezou Willoughby.
včera v 14:26

Nejen Řekové se ptají: Není Nolanova Odyssea málo řecká?

„Let’s Go!“ volá Matt Damon coby Odysseus v jedné ze scén. Zatím jen v traileru, do kin se film Christophera Nolana podle Homérova eposu dostane až v červenci. Nicméně zmíněná věta je součástí kritických hlasů vůči Nolanovu přístupu ke starořecké klasice. Mnohé totiž udivuje, že v této adaptaci příběhu ithackého krále chybí řečtí herci i respekt k Homérově předloze.
včera v 11:45

Vamberecká krajka má evropskou ochranu jako první řemeslný výrobek v Česku

Vamberecká krajka získala evropskou zeměpisnou ochranu jako první řemeslný výrobek v Česku. Označení má podpořit prestiž tradičního krajkářství v Orlických horách a Podorlicku a zároveň zákazníkům zaručit původ, kvalitu a výjimečný charakter výrobku, informoval mluvčí Královéhradeckého kraje Dan Lechmann. Historie krajkářství na Vamberecku sahá do sedmnáctého století.
5. 6. 2026

Při Soudném dni v Ostravě rozhoduje veřejné mínění

Poslední premiérou ostravské Komorní scény Aréna v letošní sezoně je Soudný den. Hra rakousko-uherského dramatika Ödöna von Horvátha začíná železničním neštěstím. Kdo a jak ho způsobil, se divák dozví hned v úvodu. Do Ostravy se drama vrací téměř po devadesáti letech.
5. 6. 2026

Hostel v knihovně i další louka pro stany. Vary před festivalem posilují ubytování

Karlovy Vary se měsíc před startem 60. ročníku filmového festivalu (KVIFF) rychle plní a volné ubytování mizí. Rozšiřuje se stanové městečko na Rolavě, znovu se otevírá nocleh v ZŠ Dukelských hrdinů a nově přibylo ubytování v prostorách městské knihovny u Thermalu. Šancí pro opozdilce pak může být last minute nabídka hotelů z nevyužitých festivalových kapacit. KVIFF se letos koná od 3. do 11. července.
5. 6. 2026

Dagmar Havlová odstupuje od dohody o spolupráci na projektu Knihovny Václava Havla

Dagmar Havlová odstupuje od dohody o spolupráci na projektu Knihovny Václava Havla. Následuje tak dosavadní sponzory projektu, miliardáře Zdeňka Bakalu a Karla Komárka. Havlová reaguje na situaci, kdy správní rada postavila ředitele knihovny Tomáše Sedláčka na takzvané překážky v práci, čímž mu znemožnila činnost. Poté správní rada rezignovala, až na Davida Duška, který je také místostarostou Prahy 5 za STAN. Podle něj ale projekt nekončí, pro letošní rok zůstalo financování knihovny zajištěné. Také z dozorčí rady knihovny zbyl jediný člen – Martin Palouš.
4. 6. 2026
Načítání...