On-line sázení v Česku zatím běží podle očekávání

Praha - Češi už týden můžou legálně sázet po internetu. Doposud legislativa neumožňovala českým provozovatelům kurzového sázení operovat přes internet, především z důvodu ochrany přístupu k sázkám nezletilým. Češi ale nelegálně využívali zahraniční servery, podle odhadů prosázeli 4 miliardy korun. V prvním týdnu on-line sázení v Česku využily registrace k internetovému sázení u jedné z českých společností desítky tisíc zájemců.

„Po týdnu se na kamenných pobočkách sázkových kanceláří zaregistrovaly ke službě internetového sázení desítky tisíc sázkařů. Nejčastější sázkou i po internetu zůstává vklad dvaceti korun,“ přinesl první čísla ředitel Asociace provozovatelů kurzového sázení Marek Hermann. „Přínos do státní pokladny bude v řádu 100 milionů, jak se počítalo,“ potvrdil náměstek ministra financí Tomáš Zídek.

Společnosti získaly provozní licence na deset let podle paragrafu 50 loterijního zákona, který umožňuje povolit nové typy her. Požadavkem byla registrace sázkařů na kamenných pobočkách a prokázání totožnosti a plnoletosti zájemce. Nutností je ale v blízké budoucnosti zákon nový. Ten počítá s dálkovým sázením nadále. Nový loterijní zákon ale připravuje i Senát, který proti on-line sázení brojí.

Týden online sázení v Česku (zdroj: ČT24)