Vražda na Smíchově: Policisté prý nevěděli, že Sudků škrtila dívku v kavárně

2 minuty
Oba policisté čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby
Zdroj: ČT24

Policisté, kteří loni v létě zasahovali v kavárně na Újezdě v Praze proti Michelle Sudků, prý nevěděli, že se předtím pokusila uškrtit mladou ženu. Uvedli to před obvodním soudem, který se začal případem zabývat. Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby a hrozí jim až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

Policisté odvezli ženu do psychiatrické léčebny, jenže informace o napadení nepředali lékařům. Sudků pak byla o 14 později propuštěna a ten samý den ubodala ženu v nákupním centru na Smíchově.

Expertní komise zkoumala i postup léčebny: tamní lékaři ale podle závěrů nepochybili. Chyba byla v komunikaci mezi policií, záchranáři a lékaři psychiatrické nemocnice. Léčení ženy nenařídil soud, o propuštění tedy také nerozhodoval soud, ale sami lékaři.

Sudků, která podle lékařů trpí nekrofilním a útočným sadismem, napadla dívku na toaletách kavárny loni v červenci. Pokusila se ji uškrtit tričkem, dívku podle soudu zachránilo to, že se aktivně bránila a podařilo se jí přivolat pomoc.

Policista: Dívka tvrdila, že není zraněná

Policisté se u soudu hájili s tím, že je sice oznamovatelé volali k napadení, na místě jim ho ale nikdo nepotvrdil. S tím ale nesouhlasil pracovník kavárny, který prý policistům řekl, že Sudků dívku škrtila. U soudu prohlásil, že mu to potvrdila napadená dívka i sama Sudků.

Michálek ale tvrdí, že mu mladá žena řekla, že se nic nestalo. Uvedla podle něj pouze to, že se jí Sudků pokusila přetáhnout triko přes hlavu, podařilo se jí ale vysmeknout. „Upozornil jsem ji, že pokud k napadení došlo, musí být zajištěna lékařská zpráva a že je potřeba udělat další policejní úkony,“ řekl policista.

Dívka ale podle něj řekla, že nijak zraněná není. Michálek uvedl, že podle něj nebyla škrcena, protože by se dívce zřejmě nepodařilo přivolat pomoc, natož utéct.

obrázek
Zdroj: ČT24

Kočer po incidentu vyslýchal Sudků. Už od začátku se podle něj útočnice chovala jako blázen. „Vysloveně měnila osobnost,“ řekl. Když se ji snažil vyslýchat, neustále odbíhala od tématu a vyprávěla mu o svém osobním životě. Přiznala, že si svlékla triko a že se jí dívka zřejmě lekla. „Vyhodnotili jsme, že se nic nestalo, že je paní zřejmě blázen, a postarali jsme se o to, aby tohohle blázna (Sudků) viděl odborník,“ dodal Kočer.

Lékaři o dva týdny později propustili Sudků z psychiatrické léčebny a ta ještě ten samý den ubodala ženu v obchodním centru. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se podle nich lékařům pomstít za to, že ji propustili a zajistit si další pobyt v léčebně. Za vraždu a pokus o ni jí pražský městský soud uložil 30 let vězení.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Na D1 na Vysočině se stala hromadná nehoda, směr na Brno stojí

Provoz na dálnici D1 na Vysočině ve směru na Brno na stém kilometru zcela zastavila hromadná dopravní nehoda devíti osobních aut, nákladního auta a dodávkového auta s přívěsem. Podle policie na místo zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému. Za nehodou, která se stala před 8:30, se tvoří kolona. Podle redaktorky ČT Blanky Poulové jsou na místě tři lehce zranění lidé.
09:18Aktualizovánopřed 4 mminutami

Summit EU bude řešit zmrazená ruská aktiva pro Ukrajinu

Unijní prezidenti a premiéři budou ve čtvrtek na summitu Evropské unie v Bruselu jednat zejména o další finanční podpoře Ukrajiny, která čelí ruské agresi, o návrhu nového víceletého rozpočtu EU na období 2028 až 2034, o dalším rozšiřování Unie, ale také o její konkurenceschopnosti v měnícím se světě. Česko bude zastupovat nový premiér Andrej Babiš (ANO), půjde o jeho první summit od nedávného jmenování předsedou vlády. Vrcholné schůzky se osobně zúčastní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
04:07Aktualizovánopřed 23 mminutami

Lidé uctí památku Václava Havla

Lidé si připomínají čtrnáct let od smrti bývalého prezidenta Václava Havla. Tradičně 18. prosince nosí květiny a svíčky k Havlově chalupě na Hrádečku. Jeho památku uctí i senátoři u jeho hrobu. Ředitel Knihovny Václava Havla pak na prvního českého prezidenta zavzpomíná společně s velvyslanci a velvyslankyněmi USA, Německa, Nizozemska, Slovenska a Kanady.
07:59Aktualizovánopřed 30 mminutami

Víkend bude zatažený a mlhavý, maxima dosáhnou asi pěti stupňů

O nadcházejícím víkendu bude v Česku většinou zataženo, slunce se objeví jen ojediněle. Meteorologové očekávají mlhy a mrholení, někde mohou být i mrznoucí. Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem pěti stupňů Celsia, při malé oblačnosti i nepatrně výše, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
před 1 hhodinou

Obce tlačí vyšší daní vlastníky k péči o chátrající nemovitosti

Některé obce se snaží působit na majitele objektů, které zatěžují společný prostor, zvýšením daně z nemovitostí. Cílem bylo přimět je k lepší péči o zanedbané budovy. S rozdílnými výsledky to zkusili v Kroměříži, ve Znojmě či v Žatci.
před 3 hhodinami

Ukrajinu je třeba podporovat, EU by ji ale měla financovat jako dosud, řekl Babiš

Česko nezpochybňuje potřebu podpory Ukrajiny Evropskou unií. Měla by být ale financována jako dosud, žádné mimořádné garance Česká republika dávat nebude, řekl před nadcházejícím jednáním Evropské rady premiér Andrej Babiš (ANO). Koalice podle něj o pozici jednala v úterý řadu hodin.
včeraAktualizovánopřed 12 hhodinami

Trať mezi Berounem a Karlštejnem se dočkala modernizace

Na trati mezi Berounem a Karlštejnem skončila modernizace části koridoru z Prahy do Plzně. Práce na zhruba desetikilometrovém úseku trvaly přibližně dva roky a stály bezmála tři miliardy korun. Jezdilo se zde jen po jedné koleji a omezenou rychlostí. Stavbaři kompletně vyměnili železniční spodek i svršek, zmodernizovali nedaleký přejezd i nástupiště na zastávce Srbsko. Nároky se přitom ukázaly vyšší, než se zdálo podle projektu. Většina hlučných prací přitom probíhala v noci, což představovalo zátěž pro místní obyvatele. Navzdory komplikacím se rekonstrukci podařilo dokončit o osm měsíců dřív. Až zde bude v příštím roce uveden do provozu zabezpečovací systém ETCS, dočkají se cestující ve zmodernizovaném úseku rychlosti až kolem 140 kilometrů za hodinu.
před 13 hhodinami

Aby Ukrajina přežila, potřebuje financování, jinak zkrachuje, varuje Rusnok

„V našem bytostném zájmu je posilovat společenství, jehož jsme součástí a které nám pomáhá se ochránit – jak EU, tak NATO. Rozhodují praktické kroky, ne gesta nebo vyjádření,“ komentoval v Interview ČT24 expremiér a bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok fakt, že Rusko stále trvá na tom, že v jeho sféře vlivu leží i Česko. Aby Ukrajina přežila, potřebuje financování, jinak země zkrachuje ekonomicky a tím pádem i vojensky, dodal s tím, že Kyjev nebojuje jen za sebe, ale také za nás. Míní, že Rusko „má pořád choutky vykládat, že toto je jeho vlivové území“.
před 14 hhodinami
Načítání...