Praha dostala pojistné za vyhořelý Průmyslový palác

Praha - Praha dostala na účet pojistné za vyhořelé křídlo Průmyslového paláce na Výstavišti. Částka ve výši 181 milionů korun byla dosud uložena v soudní úschově. Informoval o tom náměstek primátora Milan Richter (ODS). Peníze soud uvolnil poté, co se Praha dohodla na dodatku smlouvy s nájemcem Výstaviště společností Incheba. Vedení města ale s výší vyplaceného pojistného nesouhlasí a chce se domáhat „reálného pojistného“.

Dodatek smlouvy s Inchebou radní schválili letos v červnu. Firma by měla na Výstavišti zůstat pouze do roku 2016 a bude také platit vyšší nájemné. „Incheba se současně v samostatné smlouvě zavázala převést na Prahu pojistnou částku za vyhořelé křídlo Průmyslového paláce,“ uvedl Richter. Obvodní soud pro Prahu 6 následně 21. července rozhodl, že peníze budou vydány hlavnímu městu.

Peníze hlavní město použije na obnovu Průmyslového paláce, dodal náměstek. Vyplacené pojistné ale Praha považuje za příliš nízké. Posudek, který si město nechalo vypracovat, mluví o škodě ve výši 850 milionů, náklady na dostavbu by měly být asi 1,5 miliardy korun.

Průmyslový palác bude dostavěn podle návrhu architekta Jakuba Ciglera a jeho studia Cigler Marani Architects a. s. Kromě dostavby levého křídla by měl vzniknout také podchod pod palácem, do podzemí by mělo být umístěno zázemí.

Vydáno pod