Policie obvinila muže z Rychnovska ze třetí vraždy

Hradec Králové – Kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže z Rychnovska z třetí vraždy. Zatím byl muž podezřelý z vražd seniorů v Týništi na Rychnovsku a Sudkově na Šumpersku. K třetí vraždě se muž doznal.

Z třetí vraždy policie muže obvinila v pondělí večer. „Doznal, že svého příbuzného zavraždil, a to přímo v Lípě. Tělo zavražděného ukryl na pozemku do studny,“ uvedl na tiskové konferenci vyšetřovatel Michal Hynek.

Kriminalisté zatím muže vinili z vraždy čtyřiasedmdesátileté důchodkyně z Týniště nad Orlicí a dvaasedmdesátiletého seniora ze Sudkova na Šumpersku. V případě prokázání viny muži hrozí až výjimečný trest, včetně doživotí.

Policie muže zatkla v souvislosti s vraždou seniorky z Týniště z 18. ledna, a to týden po zahájení vyšetřování. Podle vyšetřovatelů muž do domu ženy vnikl maskovaný kuklou a pod pohrůžkou použití nože ji donutil k vydání 7 500 korun. Pak ji zamkl do skříně, kde se žena udusila. Podle policie muž ženu přepadl již v prosinci 2011, kdy mu vydala téměř 10 000 korun.

Policisté měli také indicie nasvědčující, že by obviněný mohl mít podíl i na vraždě důchodce ze Sudkova z 30. září 2009. „Muž se k činu skutečně doznal. Jak sám uvedl, jeho příbuzný mu odmítl poskytnout finanční půjčku, proto ho napadl úderem pěstí do obličeje, pak ho rdousil a usmrtil. Odcizil nakonec 90 000 Kč. Stopy svého jednání se snažil zakrýt tím, že v domě založil požár,“ uvedla dříve mluvčí.