Červnové nehody si zatím vyžádaly 71 životů, nejméně za 21 let

Praha - Podle předběžných policejních statistik nepřežilo červnové nehody na silnicích zatím 71 lidí, je to nejméně za posledních 21 let. Nejméně tragický byl zatím loňský šestý měsíc, kdy při haváriích zemřelo 79 lidí. Za posledních 21 let byl na silnicích nejhorší červen v roce 2003, kdy si dopravní nehody vyžádaly 147 mrtvých. Obdobně nejméně tragické byly i předcházející měsíce letošního roku.

Výjimkou byl pouze březen, kdy zahynulo více lidí než ve stejném období loňského roku. Prozatím nejtragičtějším dnem bylo úterý 29. června, kdy při nehodách zemřelo osm lidí.

Dopravní policisté také dopředu varovali před koncem školního roku a začátkem prázdnin, což jsou riziková období na silnici. Naplánovány jsou na prázdniny také stovky dopravněbezpečnostních akcí nejenom na významných silničních tazích.

Představou ministerstva dopravy je, že by letos počet obětí neměl přesáhnout 650 lidí. Loni zahynulo na českých silnicích 832 lidí, což bylo o 160 méně než předloni a zároveň nejméně od roku 1990.

Vysoké počty mrtvých při dopravních nehodách chce ministerstvo dopravy snížit pomocí kampaně Nemyslíš - zaplatíš!. Kampaň zahájilo ministerstvo předloni na podzim především na televizních obrazovkách.