Slovácké divadlo dohání lockdown. Herci zahrají desítky odložených představení

Slovácké divadlo odehraje v nové sezoně, která začala v úterý, zhruba osmdesát odložených představení. Letos a loni je uherskohradišťský soubor nestihl odehrát kvůli opatřením souvisejícím se šířením koronaviru. Divadelníci připravují pro 77. sezonu i několik premiér včetně dlouho chystaného muzikálu Jesus Christ Superstar, sdělil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Výroba scény muzikálu Jesus Christ Superstar v lockdownu
Zdroj: ČTK Autor: Dalibor Glück

„V nejbližších týdnech budeme splácet dluhy, kdy potřebujeme odehrát okolo osmdesáti představení z doby koronavirové krize, ale zároveň uvedeme novinky. Diváci nám denně dávají najevo, jak se nemohou návštěvy divadla dočkat, a to je pro nás ta největší motivace,“ řekl Kubáník.

V září divadlo uvede premiéru komedie Perfect Days, kterou se šesticí herců v čele s Terezou Novotnou nastudoval režisér Mikoláš Tyc. „Předpremiéry měly velký úspěch, diváci tleskali vstoje, tak věříme, že stejně potěšení budou i další návštěvníci,“ uvedl Kubáník. Titul Perfect Days znají i příznivci českého filmu. Stejnojmenný snímek natočila režisérka Alice Nellis, hlavní roli v něm ztvárnila Ivana Chýlková.

Ježíš v Uherském Hradišti

Začátkem října nabídne Slovácké divadlo novinku Jesus Christ Superstar v režii Dodo Gombára. Muzikál vznikal kvůli koronavirové situaci téměř rok. Jeho koncertní verzi už měli možnost zhlédnout diváci v Uherském Hradišti a na zámku Kačina.

Postavu Jidáše v muzikálu vytvořil Tomáš Šulaj. „Měl jsem z něj obavy, protože v muzikálu jsou fakt smrtící výšky. V průběhu zkoušení jsem si ale osvojil jinou techniku zpívání, díky které ty výšky zvládnu, za což jsem moc rád. A teď si pořád zpívám v autě, až si občas řidiči na křižovatkách musí říkat, co za tím volantem blbnu,“ uvedl herec. Vedle něj se představí hostující Tomáš David v roli Ježíše, Kristýna Daňhelová jako Máří Magdalena a s nimi téměř celý soubor uherskohradišťské scény.

Poslední novinkou, kterou divadelníci do konce roku představí, bude slavná hudební parodie na westerny Limonádový Joe. Herci ji začnou připravovat od začátku září v režii Martiny Schlegelové. Premiéra by se měla uskutečnit v polovině listopadu.