TÉMA

Metro C

V Praze mezi Hlavním nádražím a Vltavskou opět nejede metro
Na lince C pražského metra mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská v sobotu opět nejede metro. Důvodem je pokračující rekonstrukce stropní desky nad stanicí Florenc, informoval pražský dopravní podnik na svém webu. Výluka je tentokrát jednodenní.
7. 10. 2023|
Metro C bude mít o víkendu výluku. Z Holešovic na Nové Město pojedou náhradní tramvaje
O víkendu opět nebude jezdit pražské metro na trase C přes stanici Florenc. Městský dopravní podnik stanici rekonstruuje, většinu prací dělá za provozu, ale o vybraných víkendech provoz přerušuje. Cestující proto musí cestovat z Holešovic na Nové Město náhradními tramvajovými linkami.
22. 9. 2023|
Cestující v Praze musejí počítat s výlukou na části metra C a některých tramvají
Na trase pražského metra C o víkendu pokračují práce na opravě stropní desky ve stanici Florenc, mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská proto nejede metro. Cestující mohou využít náhradní tramvajové linky XC a 36. Dopravní podnik v sobotu také začíná s výměnou kolejí a výhybek v Plzeňské ulici v Praze 5 a z toho důvodu nejedou tramvaje mezi Klamovkou a výjezdem z Vozovny Motol. Tato oprava má skončit 11. srpna.
15. 7. 2023|
S prázdninami začíná období výluk. Zastavilo se metro, tramvaje i vlaky na některých tratích
V Praze začalo množství výluk veřejné dopravy. Na týden se zastavilo i metro C v centru města, od středy navíc nebude jezdit ani část linky A. Tramvajím zase začala výluka na Vítězném náměstí. Velké výluky začaly s 1. červencem také na železnici. Vlaky nebudou většinu července jezdit z Prahy do Kladna, déle než týden bude výluka i mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.
1. 7. 2023|
V Praze v neděli a v pondělí nepojede část metra na lince C
V neděli a v pondělí, na které připadá svátek, nepojede v Praze kvůli opravě stropní desky ve stanici Florenc metro na trase C mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská. Linka bude znovu celá v provozu od úterního rána. Do té doby musí cestující využít náhradní tramvajovou dopravu.
30. 4. 2023|
Oprava na Florenci o víkendu narušuje provoz metra C v centru Prahy
Kvůli opravě stropní desky ve stanici metra Florenc v Praze je v sobotu a v neděli dočasně přerušen provoz linky metra C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská. Kvůli výluce je zavedena náhradní tramvajová doprava. Oprava desky omezí provoz metra v tomto úseku také o několika dalších víkendech v letošním roce.
18. 2. 2023|
Od soboty bude metro jen projíždět stanicí Jiřího z Poděbrad, deset měsíců se budou měnit eskalátory
Od soboty se bude na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad jezdit výhradně tramvají nebo autobusem. Stanice metra se téměř na rok uzavře. Dopravní podnik potřebuje vyměnit eskalátory, přičemž pevné schodiště do této hluboko založené stanice nevede. O nadcházejícím víkendu bude v metru ještě jedna výluka –⁠ nebude jezdit trasa C přes stanici Florenc.
13. 1. 2023|
O víkendu kvůli výluce nejede část linky C pražského metra
Mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská na lince C pražského metra je o víkendu přerušen provoz. Důvodem je pokračující rekonstrukce stropní desky a vestibulu stanice Florenc. Cestující mohou místo metra v době výluky využít tramvaje s označením XC a tramvajovou linku 36.
26. 11. 2022|
Metro v Praze má výluku. Autobusy ho nahradí mezi Muzeem a Pražského povstání na více než týden
V Praze začala výluka metra mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání. Místo linky C jezdí náhradní autobusy XC a zůstane to tak déle než týden – až do neděle 11. července. Dopravní podnik zatím vymění pražce ve stanici I. P. Pavlova. V minulosti podobné výluky, které zasáhly i do pracovních dnů, způsobily vážné komplikace, před dvěma lety nedokázala stanice Pražského povstání pojmout všechny přestupující lidi a někteří se dlouho nemohli dostat z metra.
3. 7. 2021|
Místo metra jezdí do pražských Letňan jen autobusy, dopravní podnik vyměňuje zabezpečení
Pražské metro nejezdí ve svém nejsevernějším úseku. Na víkend přerušil dopravní podnik provoz mezi stanicemi Ládví a Letňany na lince C, kde vymění zabezpečovací zařízení. Chybějící spoje v podzemí nahradí autobusová linka XC.
12. 6. 2021|
DPP obnovuje tramvajovou trať z Pražského povstání na Pankrác
Pražané se v budoucnu svezou z Pražského povstání na Pankrác tramvají. Dopravní podnik (DPP) v následujících týdnech obnoví trať ulicí Na Pankráci mezi křižovatkami s Na Veselí a Hvězdova. Do provozu se ale dostane až během výluky ve stanici metra C Pankrác při výstavbě přestupní stanice na novou trasu metra D – a kdy přesně to bude, zatím není jasné.
23. 9. 2020|