KLDR by se měla připravit na konfrontaci s USA, oznámil Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na stranickém zasedání oznámil, že by se měla země připravit na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Tyto kroky podle něj zajistí mírumilovné prostředí a bezpečnost severokorejského státu. S odvoláním na prohlášení státní agentury KCNA o tom informovala agentura Reuters.

Vůdce Severní Koreje při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu, napsala státní média.

„Generální tajemník zdůraznil potřebu příprav na dialog i konfrontaci, obzvláště plných příprav na konfrontaci, aby ochránil důstojnost našeho státu a jeho zájem o nezávislý rozvoj,“ uvedla KCNA. Tyto kroky podle něj „spolehlivě zajistí mírumilovné prostředí a bezpečnost našeho státu“.

Kim také zdůraznil potřebu „nadále posilovat strategickou pozici a aktivní roli“ Severní Koreje, napsala KCNA.

Kimovy poznámky ve čtvrtek završily třetí den plenárního zasedání vládnoucí Korejské strany práce. V předchozích dnech diktátor spolustraníkům sdělil, že země čelí nedostatku potravin kvůli pandemii covidu-19 i ničivým tajfunům z minulého roku. Zároveň však oznámil, že průmyslová produkce KLDR vzrostla o 25 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Plenární zasedání bude pokračovat i v následujících dnech, výbor má zhodnotit a probrat ekonomické cíle vytyčené do následujícího pětiletého období.