Pacient s nožem napadl personál slánské nemocnice, ochranka ho postřelila

Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do nohy. Podle policie měl pacient nůž a zaměstnance nemocnice i ochranku ohrožoval na životě. Je podezřelý z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Nemocnice ve Slaném
Zdroj: ČTK Autor: Kateřina Šulová

Jednasedmdesátiletého pacienta přijala nemocnice v úterý se zdravotními problémy, byl hospitalizovaný na interním oddělení. Ve čtvrtek po půlnoci se začal sebepoškozovat a tím se ohrožovat na životě, v čemž se mu zdravotníci snažili zabránit.

„Muž začal být velmi agresivní,“ uvedla Nováková. Ani čtyřem lidem z personálu se nepodařilo pacienta zklidnit, navíc hrozilo, že je muž vážně zraní.

Muž se vrhl s nožem i na přivolanou ostrahu, její pracovník použil zbraň, střela zasáhla pacienta do nohy. Poté jej zdravotníci zpacifikovali, dali mu léky na zklidnění a také mu okamžitě ošetřili střelnou ránu. Dle mluvčí je nadále v nemocnici.

Příčinu má objasnit psychiatrické vyšetření

„Pacient se až do útoku projevoval klidně, příčinu rozvoje agresivity a stavu snížené příčetnosti objasní psychiatrické vyšetření,“ dodal ředitel nemocnice Štěpán Votoček. Zranění pacienta označil za povrchové. Případem se dále zabývají policejní vyšetřovatelé.

Starosta Slaného, které nemocnici zřizuje, Martin Hrabánek (ODS) zásah považuje za zvládnutý. „Jsem strašně rád, že u nikoho nedošlo k vážnému zranění,“ doplnil.

Podle něj město a vedení nemocnice budou probírat případná opatření, jak podobným situacím předcházet, ale bude záležet i na závěrech vyšetřování. Dle Votočka nemá nemocnice například zákonnou možnost kontrolovat pacientům osobní věci.