Vedení obce Krasov na Krnovsku zůstává nejasné. Nejsou vyloučeny nové volby

V obci Krasov na Krnovsku vyhrálo letošní komunální volby sdružení nezávislých kandidátů Krasováci. První místo jim zajistil náskok čtyř hlasů před druhým uskupením Za lepší život a budoucnost v Krasově, které získalo tři mandáty. Toto uskupení má však uvažovat o složení mandátů. V obci tak není vyloučeno opakované hlasování.

Podle redaktora České televize Jana Pirkla bude o obsazení vedení obce jasněji až po ustavujícím výboru sedmičlenného zastupitelstva, které proběhne na začátku listopadu.

„Krasovem kolují zvěsti, že se současná starostka Monika Baranová a její uskupení Za lepší život a budoucnost v Krasově chystá rezignovat na své mandáty,“ zjistil Jan Pirkl. Kvůli tomu by klesl i minimální počet zastupitelů pod pět a musely by se konat nové volby.

Dosavadní starostka obce Monika Baranová (Za lepší život a budoucnost v Krasově) totiž uvedla, že si spolupráci s Krasováky umí představit jen velmi těžko. Její uskupení údajně zatím nikdo z vítězného uskupení ještě ani nekontaktoval.

Krasováci si chtějí vybrat, s kým budou spolupracovat

Vítězné uskupení SNK Krasováci si je podle svých představitelů vědomo těsného vítězství v komunálním hlasování. I proto budou podle svých slov spolupracovat s druhou komunální stranou. Nechtějí ale jednat se všemi lidmi v uskupení. Podle Jana Pirkla rovněž provedou audit obecních investic a pak se rozhodnou, jak budou dále pokračovat.

Volby do zastupitelstva Krasova vyhrálo uskupení SNK Krasováci s 50,14 procenta hlasů. Hnutí Za lepší život a budoucnost Krasova získalo 49,86 procenta.

Nelehká povolební jednání probíhala i v nedalekých Slezských Pavlovicích na Osoblažsku. Ty vyhrála dosavadní starostka Lenka Drozdová (SNK Budoucnost Pavlovic), v čele obce ale nezůstane. „Hlavou obce se stane nakonec trojka z její kandidátky, která se domluvila s protistranou,“ poznamenal Jan Pirkl s tím, že starostka Drozdová takové jednání nesla nelibě.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Nabíječek elektromobilů přibývá, roste i zájem o ojetiny

Dobíjecí infrastruktura pro elektromobily se loni rozšířila o stovky nových stanic. Zvyšuje se také podíl výkonnějších ultrarychlých stojanů. V Česku je nyní přes tři tisíce dobíjecích stanic pro elektroauta. Provozovatelé evidují meziroční nárůst odběrů i počtu dobíjení o vysoké desítky procent. Zvyšuje se i počet elektrovozů na českých silnicích. Zájemce o ně láká jak jejich kvalita i cena. V neposlední řadě pak i nestálá situace na trhu s pohonnými hmotami.
před 23 mminutami

Opravy o Velikonocích omezí v Praze metro na části linky C a tramvaje u Anděla

Kvůli opravě trati bude přes prodloužený velikonoční víkend přerušený provoz metra na lince C, od pátku do pondělí nejede metro mezi stanicemi Pražského povstání a Chodov. Rekonstrukce omezí přes sváteční dny také provoz tramvají mezi Palackého náměstím a Andělem. Už od čtvrtka, kdy ve školách začaly velikonoční prázdniny, jezdí tramvaje a autobusy v hlavním městě v delších intervalech.
před 40 mminutami

Zakladatel obuvnického impéria a vizionář Tomáš Baťa se narodil před 150 lety

Tomáš Baťa vstoupil do historie jako zakladatel obuvnického impéria, které dalece přerostlo hranice Československa a funguje dodnes. Největšího rozmachu podniku se sídlem ve Zlíně se ovšem nedožil – zahynul v 56 letech v červenci 1932 při leteckém neštěstí v Otrokovicích, když se chystal na obchodní cestu do Curychu. Vedení firmy pak převzal jeho poloviční bratr Jan Antonín Baťa. Odborníci i obdivovatelé baťovského podnikatelského zázraku se dodnes přou o to, který ze sourozenců byl úspěšnější. Tomáš Baťa se narodil před 150 lety, 3. dubna 1876, ve Zlíně.
před 1 hhodinou

GIBS obvinil dvacet policistů z dálničního oddělení Domašov

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 20 policistů z dálničního oddělení v Domašově na Brněnsku, a to pro podezření ze zneužití pravomoci a část i z přijímání úplatků, napsal ve čtvrtek Deník.cz. Obviněným hrozí několikaleté tresty. Případ je z roku 2022.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

VideoLanovka v Moravském krasu znovu vozí turisty

Nejstrmější lanovka v Česku – v Moravském krasu – nyní znovu vozí turisty. Provozovatel ji přes zimu vybavil novým elektrickým zařízením, má výkonnější motor a je napojená na centrální dispečink v Rakousku. Rekonstrukce navázala na třicetileté výročí provozu. Kabiny překonají 130 výškových metrů u propasti Machocha za dvě minuty. Pro některé návštěvníky je to šance stihnout prohlídku Punkevních jeskyní. Pro jiné zkouška odvahy, pokud mají strach z výšek. Na strmou dráhu budou vzpomínat také montéři, kteří ji po třiceti letech provozu přes zimu zmodernizovali. Změnily se hlavně takzvané vnitřnosti lanovky ukryté ve strojovně. Od počátku svého provozu v devadesátých letech svezla lanovka přes čtyři a půl milionu cestujících.
před 12 hhodinami

O pronájem pozemků u Hustopečí zasažených benzenem má zájem Diamo

Pozemky soukromých vlastníků v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku, které před více než rokem zasáhl toxický benzen při nehodě vlaku, by si mohl pronajmout státní podnik Diamo. Firma to nabídla majitelům pozemků, kterých je 45. Projednat to s nimi chce v polovině dubna na veřejném slyšení, zjistila agentura ČTK. Pozemky, které procházejí sanací, mají rozlohu zhruba jedenáct hektarů, od nehody vlaku leží ladem. Odškodnění se jejich majitelé zatím nedočkali, požadovat ho budou moci až po viníkovi nehody. Vyšetřování dosud nebylo ukončeno, řekla policie.
před 16 hhodinami

Polská tajná služba potvrdila zatčení muže a ženy kvůli požáru v Pardubicích

Polská kontrarozvědka (ABW) potvrdila zatčení dvou polských občanů v souvislosti se zapálením haly zbrojovky LPP Holding v Pardubicích. Stanice TVP Info ve středu informovala o zadržení dvou polských aktivistů v minulém týdnu. Dvojice je podle ABW podezřelá z napomáhání při založení požáru a soud oba na tři měsíce umístil do vazby. Zadržení – muž a žena – se k činu nepřiznali, dodala ABW.
před 20 hhodinami

Výstavní připomínka Adrieny Šimotové začíná Rozhraním

Filozofující malířka a básnířka Adriena Šimotová se narodila před sto lety. Průřez její tvorbou představuje výstava Rozhraní v Galerii Benedikta Rejta v Lounech. Jedná se o první ze tří výstav, které se k tomuto výročí letos chystají.
před 22 hhodinami
Načítání...