Exšéf strážníků Přikryl se snažil oddálit nástup do cely. Soud to zamítl

Další žádost bývalého ředitele brněnských strážníků Jaroslava Přikryla o odklad nástupu do vězení soud zamítl. Do věznice se měl dostavit v pátek, jenže nedorazil. Podle informací ČT je hospitalizovaný v brněnské Fakultní nemocnici. Věznice v Bohunicích ani Městský soud v Brně ale dosud neobdržely jeho zdravotnickou dokumentaci. Ani jedna z institucí tak neví, proč k výkonu trestu nemohl nastoupit. Za mřížemi si má Přikryl odpykat 1,5 roku za zahlazování pokut jeho známým.

Šéf brněnských strážníků Jaroslav Přikryl
Zdroj: ČTK

Přikrylovu lékařskou dokumentaci si už vyžádala bohunická věznice od jeho advokátky. ČT zatím nemá zprávu, zda do věznice dorazila. Pokud by ji nemocnice nevydala, může si ji vyžádat soud a to prostřednictvím soudního znalce. Ten pak určí, zda došlo k výraznému zhoršení stavu odsouzeného, nebo zda je schopný výkonu trestu.

Poté, co ČT zveřejnila informaci, že je exšéf brněnských strážníků hospitalizovaný v nemocnici, se jeho advokátka odmítla redaktorovi ke zdravotnímu stavu Jaroslava Přikryla vyjádřit. Připomněla pouze, že podal žádost o odklad nástupu k výkonu trestu. Jenže soud v pondělí tuto žádost zamítl a Přikryl tak musí nastoupit do vězení.

Tím, že se Přikryl k výkonu trestu nedostavil, se vystavuje nebezpečí trestního stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu nový trest v řádu měsíců.

 

Video Události v regionech plus (Brno)
video

Jaroslav Přikryl stále nenastoupil do vězení

Soud také může vydat příkaz k dodání do výkonu trestu. To by znamenalo, že policejní eskorta dopraví odsouzeného přímo do brněnské věznice. V jejím areálu je totiž také nemocnice a o většinu diagnóz se tady lékaři dokáží postarat. Ti ale dříve uvedli, že Přikrylovi nejsou schopni poskytnout potřebnou péči. Soudní rozkaz o převozu do věznice může padnout kdykoliv.

Ze zdravotních důvodů soud Přikrylovi nástup do vězení už dvakrát odložil. Jeho advokátka potvrdila, že další žádost o odklad souvisí s jeho špatným zdravotním stavem. Na špatný zdravotní stav poukazuje bývalý ředitel dlouhodobě. Letos na jaře údajně strávil několik týdnů v nemocnici.

Přikryl čeká na verdikt Ústavního soudu

Přikryla soud potrestal za to, že svým známým zahlazoval pokuty za dopravní přestupky a manipuloval s osobními daty lidí v evidenci městské policie. Podle soudu si z ní nechal vytáhnout případy, na nichž chtěl ukázat, že jeho postup při údajném zahlazování pokut byl běžný.

Loni podal bývalý šéf strážníků neúspěšné dovolání k Nejvyššímu soudu. Přikryl podal také stížnost k Ústavnímu soudu, kterým chce dosáhnout zrušení odsuzujícího verdiktu, ten zatím v jeho věci nerozhodl.