David Koller o Lucii: Nechceme být revival sebe samých

Jedna z nejzásadnějších českých kapel devadesátých let se po letech tvůrčí pauzy znovu přihlásila s novou deskou. Lucie, tedy Michal Dvořák, P.B.CH., Robert Kodym a David Koller, vydala na konci minulého týdne nové studiové album EvoLucie. Novinka je pokračováním evoluce, kterou kapela znovu nastartovala před čtyřmi lety společnými koncerty. „Desku jsme natočili, protože chceme hrát a něco vytvářet,“ přislíbil Koller v rozhovoru pro Události v kultuře.

Video Události v kultuře
video

Rozhovor s Davidem Kollerem: Nechceme být revival sebe samých

Rozhovor s Davidem Kollerem: Nechceme být revival sebe samých

Lucie zkouší na turné

Většina reakcí na novinku je velmi dobrých. Jaké jsou vaše pocity, když nové album vydáváte po šestnácti letech?

Pochopitelně jsme trošku napjatí, jak ho lidé vezmou. Vzhledem k tomu, že jsme nahrávání dali spoustu času, asi jako nikdy předtím, tak EvoLucie není jen nějaká náhodná deska, kterou bychom udělali za pět minut, takže doufám, že to s námi naši posluchači chvilku vydrží. 

Kam vás evoluce hudebně dovedla?  

Více než rok před natočením desky jsme se scházeli a povídali si, protože jsme se dlouho nestýkali. A nějaký posun by měl být znát. Šlo nám o to, aby se z nás nestala revivalová kapela sebe samých.

Video Události v kultuře
video

Připomeňte si: Evoluce kapely Lucie

Jak se povedlo společné hudební setkání po letech, baví vás to spolu?

Jinak bychom asi nevydrželi se rok a tři čtvrtě pravidelně scházet. Už jsme natolik dospělí, že dodržujeme prázdniny a víkendy. Když jsme jako kapela začínali, zkoušeli jsme denně třeba sedm měsíců v kuse. Hráčská dovednost a semknutost jde nahoru, což je dobré, ale zase to s člověkem mává emočně, protože doma ho neznají a s kapelou si za ten rok všechno řeknete. A co potom dál.

Nové album představíte na turné, začíná příští týden koncertem v Ostravě, pak hrajete i v Brně, Praze a také na Slovensku. Už jste v kapele mluvili o tom, jestli je EvoLucie začátkem nové éry Lucie, nebo jednorázovým setkáním?

Desku jsme natočili, protože chceme hrát a chceme něco vytvářet. Snad toho EvoLucie bude důkazem. Napřesrok bychom chtěli zahrát ve stejnou dobu jako letos turné, možná přidáme ještě nějaká venkovní místa.