O křeslo v Senátu se v obvodu Rychnov nad Kněžnou utká Antl s Grulichem

Do druhého kola boje o křeslo senátora v obvodu Rychnov nad Kněžnou postoupili dosavadní senátor Miroslav Antl (Za občany) a ředitel základní školy v Dobřanech Jan Grulich (TOP 09). Oba kandidáti dostali od voličů přibližně čtvrtinu hlasů. Třetí skončila Jana Drejslová (za ODS). V obvodu přišlo hlas odevzdat přes 38,7 procenta voličů.

Rychnov nad Kněžnou
Zdroj: ČTK Autor: David Taneček

Dosavadní senátor Antl získal okolo 26,5 procenta hlasů. Druhé místo obsadil Grulich, kterému hodilo svůj hlas zhruba 24,4 procenta voličů. Třetí skončila, se zhruba 18,8 procenta, Drejslová. V obvodu neuspělo dalších pět kandidátů.

Dosavadní senátor, vysokoškolský profesor a bývalý státní zástupce Antl již jednou svůj mandát obhájil, a to v minulých volbách v roce 2014, dvakrát již byl zvolen jako nestraník za ČSSD. Letos kandiduje za uskupení Za občany, jehož je předsedou.

Jako druhý postoupil do druhého kola ředitel základní a mateřské školy Trivium Plus v Dobřanech a královéhradecký krajský zastupitel Grulich. Zastupitelem se stal letos v lednu, když nahradil bývalého ministra zdravotnictví Leoše Hegera.

Grulich, který se minulý týden stal absolutním vítězem ankety Ředitel roku pro rok 2019/2020, se chce v příštích dnech zaměřit na osobní návštěvy obcí ve volebním obvodu Rychnov nad Kněžnou. „Navštívíme obce, kde jsme ještě nebyli. Osobně se pokusím představit lidem, chci mluvit o tom, že školství vidím jako jednu z nejdůležitějších věcí na cestě k prosperitě,“ řekl Grulich.

Vyjádření vítěze prvního kola senátních voleb na Rychnovsku Miroslava Antla se v sobotu získat nepodařilo.

V roce 2014 zvítězil v Rychnově nad Kněžnou Antl, když ve 2. kole získal 59,76 procenta hlasů. Druhý skončil Luboš Řehák (za KDU-ČSL).