Protikorupční policista podle žalobce sliboval, že za peníze ovlivní trestní řízení

Vrchní státní zastupitelství v Praze obžalovalo z podvodu bývalého protikorupčního policistu, který údajně sliboval poskytnutí ochrany a intervence v rámci trestního řízení. Další tři lidé čelí obžalobě z podplácení. 

„Předmětem obžaloby je podvodné jednání bývalého příslušníka Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), který za úplatu sliboval poskytnutí ochrany a případné intervence v rámci vedeného trestního řízení dalším osobám,“ uvedl žalobce Pavel Prygl.

Doplnil, že spolu s bývalým policistou čelí další lidé obžalobě z korupčního jednání vůči němu, když za poskytnutí finančních prostředků očekávali zařízení prospěchu v trestním řízení vedeném proti nim.

Kauzou se bude zabývat Okresní soud pro Prahu-západ. Bývalému policistovi hrozí v případě odsouzení maximálně osm let, zbylým třem obžalovaným může soud uložit nejvíce šest let.

Vrchní státní zastupitelství se zabývalo také kauzou, ve které byl loni z podvodu obviněn bývalý poradce ministra vnitra Martina Peciny a detektiv protikorupční jednotky Jindřich Lát. Podle vyšetřovatelů za úplatu sliboval podnikatelům ochranu před policií. Zastupitelství neupřesnilo, zda jde o tutéž kauzu.