Zákaz řízení a pokuta pro Kadlece. Magistrát expolicistu potrestal za nehodu na Vinohradech

Pražský magistrát uložil bývalému policistovi Karlu Kadlecovi zákaz řízení a pokutu za srpnovou nehodu na pražských Vinohradech. Uvedl to mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kadlec se vzdal práva na odvolání, rozhodnutí úřadu je proto pravomocné. Kadlec nehavaroval poprvé, jeho další nehody řeší soudy a Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Bývalý policista Karel Kadlec
Zdroj: ČTK Autor: Vít Šimánek

Nehoda, kterou se magistrát zabýval, se stala 26. srpna na křižovatce Korunní a Budečské ulice. Podle policie byl Kadlec zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné látky, dechovou zkoušku a lékařskou prohlídku však odmítl. Policistům nepředložil ani řidičský průkaz.

Magistrát Kadlece potrestal za to, že se odmítl podrobit vyšetření, zda při řízení nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Hofman délku zákazu řízení ani výši pokuty nespecifikoval.

Podle zákona o silničním provozu ale mohl magistrát muži zakázat řízení na jeden až dva roky, pokutu mohl uložit v rozmezí 25 až 50 tisíc korun. O trestu rozhodl magistrát už v polovině října, rozhodnutí nabylo právní moci ve středu.

Kadlec havaroval na Vinohradech už v dubnu

Kadlec také v polovině dubna naboural v Šumavské a přilehlých ulicích na Vinohradech 29 aut. Když ho tehdy dostihli policisté, nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl předložit řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve, kde mu bylo podle policie zjištěno 1,31 promile alkoholu.

Škoda na havarovaných autech byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Kvůli tomuto incidentu nechal Kadlece ministr vnitra Milan Chovanec propustit ze služby, případem se nyní zabývá GIBS.

Video Nabouraná auta na Vinohradech v Praze
video

Nabouraná auta v Praze na Vinohradech

Zdroj: Marco Morsut/iReportér

Už ke konci loňského roku byl Kadlec kvůli jiné nehodě postaven mimo službu a odvolán z funkce na Policejní akademii. V březnu 2015 podle obžaloby neubrzdil svůj džíp a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu.

Po nehodě navíc nacouval do auta asistenční služby, jež na místo přijela. Za zavinění nehody pod vlivem alkoholu mu soud letos v červnu nepravomocně udělil podmíněný osmiměsíční trest a zakázal mu také na dva roky řídit. Kadlec tvrdí, že před jízdou nepil a proti rozsudku se odvolal. Nehodu proto ještě projedná Vrchní soud v Praze.