Komik Cosby vrací úder – žaluje hned sedm žen

Americký herec Bill Cosby podal žalobu na sedm žen, které jej obvinily ze sexuálního obtěžování. Kvůli Cosbyho údajným sexuálním deliktům jej v minulých letech veřejně obvinilo na padesát žen, soud jim ale dosud ani v jednom případě nedal za pravdu.

Osmasedmdesátiletý herec známý především z televizního seriálu The Cosby Show se domáhá finančního odškodnění za to, že zmíněné ženy prý poškodily jeho dobré jméno a čest. Výše požadovaného odškodného není známa.

„Spoléhajíce pouze na nepodložená nařčení zahájily žalované ženy kampaň na zničení pověsti a postavení pana Cosbyho tím, že jej úmyslně, zlovolně a falešně obvinily ze sexuálních deliktů, k nimž údajně došlo před mnoha desetiletími,“ uvedli Cosbyho advokáti v žalobě.

Obhájkyně několika žen v reakci na Cosbyho krok prohlásila, že herec patrně vytáhl do války. „Tato taktika nezastraší odvážné ženy, které s ním budou bojovat,“ řekla advokátka Gloria Allredová.

Obvinění vůči Cosbymu, která se poprvé dostala do fáze žaloby před rokem, zastavila jeho chystaný návrat na televizní obrazovky. Jeho údajné oběti tvrdí, že je před lety za pomoci alkoholu a drog sexuálně zneužil či znásilnil.

Cosby všechna nařčení popírá, ačkoli se v médiích objevilo několik citací z dřívějších soudních dokumentů, kde údajně snahu o použití drog ke zlomení odporu několika žen přiznává.