V Novém Městě nad Metují vzplály chemikálie, jeden pracovník musel do nemocnice

V průmyslovém areálu v Novém Městě nad Metují na Náchodsku zhruba od sedmi hodin ráno hasiči bojovali s požárem. Oheň zasáhl halu s chemikáliemi, výsledky měření Institutu ochrany obyvatelstva však ukázaly, že k ohrožení životního prostředí nedošlo. Jeden pracovník utrpěl popáleniny a záchranáři jej vrtulníkem převezli do nemocnice. Požár způsobil škodu asi deset milionů korun, jeho příčinu hasiči a policie vyšetřují.

K požáru v průmyslovém areálu v Náchodské ulici v západní části města hasiči vyrazili po sedmé hodině ranní. Podle mluvčí hasičského záchranného sboru Martiny Götzové se z místa zpočátku valil hustý dým, který byl vidět z daleka.

Na místě zasahovalo deset profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů s třinácti kusy techniky, z toho bylo jedenáct stříkaček a dva automobilové žebříky. Hasičský sbor vyhlásil druhý nejnižší ze čtyř stupňů požárního poplachu.

Podle Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje byla požárem zasažena hala, jejíž prostor byl určen k chemickému čištění IBC kontejnerů. Část střechy haly se kvůli vysokému žáru zřítila. Kromě haly vzplály také plastové kontejnery uložené venku na nádvoří areálu, zůstaly z nich jen ocelové klece. 

„Požár je pod kontrolou, provádíme likvidační práce,“ uvedl na svém twitterovém účtu HZS Královéhradeckého kraje. Pod kontrolu dostali hasiči oheň asi za hodinu a půl.

Dozor nad požářištěm drží až do večera dobrovolná jednotka hasičů z Nového Města nad Metují, která prostor kontroluje a je připravena zasáhnout, pokud se objeví skryté ohnisko.

K úniku nebezpečných látek nedošlo

Hasiči povolali na místo pracovníky Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdanči s mobilní laboratoří na měření koncentrace zplodin v ovzduší. Monitorovali také případný únik nebezpečných látek do ovzduší a do kanalizace, na čističku odpadních vod a do řeky Metuje. Výsledky všech měření ukázaly, že k ohrožení zdraví obyvatelstva ani životního prostředí v okolí nedošlo.

Škoda se údajně pohybuje okolo deseti milionů korun, hodnoty ve výši dvaceti milionů korun se podařilo včasným zásahem hasičů ubránit. V areálu, který je v sousedství vlakového nádraží, má zázemi i autobusový dopravce Arriva a je v něm také čerpací stanice pohonných hmot. „Autobusy i čerpací stanici se podařilo před požárem uchránit,“ uvedla mluvčí. 

Doprava v Náchodské ulici byla na tři hodiny omezena a řidiči museli objížďkami. Kvůli většímu množství zásahové techniky pomohla s řízením dopravy v okolí policie, jak sdělil hasičský sbor na svém twitterovém účtu. 

Podle Götzové příčinu požáru hasiči a policie vyšetřují.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Ve zbraňové amnestii zatím lidé odevzdali stovky zbraní, náboje i granát

V takzvané zbraňové amnestii lidé v Česku od začátku roku odevzdali policii už přes dvě stovky zbraní a více než dva tisíce kusů střeliva. Někdy jde i o kuriozní případy. Například v Královéhradeckém kraji přinesl jeden z oznamovatelů na služebnu torzo granátu. Zbraňová amnestie platí od 1. ledna do konce června. Lidé při ní mohou beztrestně odevzdat nebo legalizovat nelegálně držené zbraně či střelivo.
před 29 mminutami

S vyproštěním uvázlého kamionu v centru Prahy pomáhali hasiči i policisté

Spoléhal se na navigaci a skončil až v úzké ulici pod Pražským hradem. S vyproštěním uvázlého kamionu pomáhali hasiči i policisté. Ti jen v Praze řeší podobné situace každý měsíc – často proto, že řidiči nerespektují značení a slepě následují navigace. Řidič projel zákaz a úzkou Nerudovou ulicí vyjel až nahoru – jen pár desítek metrů od schodiště k Pražskému hradu. Když se snažil vycouvat, naboural do zaparkovaného auta. Pak si na pomoc zavolal policisty.
před 10 hhodinami

Policisté zadrželi dospívajícího kvůli pokusu o vraždu v Praze, píší Novinky.cz

Policisté vyšetřují pokus o vraždu v Praze, podezřelým je šestnáctiletý chlapec. Uvedl to server Novinky.cz. Napadeným je zhruba šedesátiletý muž bez domova, kterého útočník pobodal. Podezřelý skončil ve vazbě.
před 10 hhodinami

I v Ostravě zůstává Idiot obrazem společnosti

Jeviště Národního divadla moravskoslezského patří knížeti Myškinovi, hlavnímu hrdinovi románu Idiot od Fjodora Michajloviče Dostojevského. Nová jevištní dramatizace vznikla přímo pro ostravskou scénu.
před 13 hhodinami

Bezobslužné prodejny zažívají boom. Ministerstvo prodloužilo program

Bezobslužné obchody se v Česku rychle rozšiřují. Především na venkově, kde nahrazují zaniklé prodejny potravin. Nabízejí nepřetržitý provoz a nižší náklady. Automatizované či hybridní prodejny podporuje také ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s kraji prostřednictvím programu Obchůdek 21+, který je prodloužen až do roku 2028.
před 15 hhodinami

Teplický soud zamítl žádost exposlance Feriho o podmíněné propuštění

Bývalý poslanec Dominik Feri zůstává ve vězení, okresní soud v Teplicích totiž ve čtvrtek zamítl jeho žádost o podmíněné propuštění. Odsouzen byl na tři roky za znásilnění dvou dívek a pokus o další znásilnění, žádost podal po odpykání poloviny trestu. Podle žalobce ani soudu zatím Feri neprokázal polepšení, zcela mu chybí sebereflexe. Někdejší politik podal proti usnesení teplického soudu stížnost, pravomocně rozhodne Krajský soud v Ústí nad Labem. Státní zástupkyně ho v úterý obžalovala z dalšího znásilnění.
včeraAktualizovánopřed 15 hhodinami

V korupční kauze libereckých dopravců půjde před soud devět lidí a dvanáct firem

K ústeckému krajskému soudu (pobočka Liberec) míří korupční kauza libereckých dopravců. Kvůli údajným manipulacím a korupci při zadávání veřejných zakázek Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) obžaloval státní zástupce devět lidí a dvanáct firem. Viní je z podplácení, poškození finančních zájmů Evropské unie, zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a přijetí úplatku. ČT to sdělila náměstkyně ústecké krajské žalobkyně Kateřina Doušová. Některým obviněným hrozí až dvanáct let za mřížemi.
před 16 hhodinami

Senior, který napadl Babiše holí, dostal podmínku

Pětašedesátiletý muž, který loni 1. září napadl na předvolebním mítinku v Dobré na Frýdecko-Místecku předsedu hnutí ANO Andreje Babiše francouzskou holí, dostal podmíněný trest. Navíc musí pojišťovně uhradit náklady spojené s ošetřením napadeného politika, které činí okolo tří tisíc korun. Rozhodl o tom nepravomocně soudce Okresního soudu ve Frýdku-Místku.
před 19 hhodinami
Načítání...