Řidiči kamionů zbytečně riskují. Vytížený přejezd v Dluhonicích tak nově hlídá kamera

Frekventovaný železniční přejezd v přerovské místní části Dluhonice začal střežit kamerový systém. Důvodem jsou problémy hlavně s řidiči kamionů, kvůli kterým dochází na přejezdu k častým kolizím. Naposledy tam policisté řešili případ řidiče nákladního auta, který vjel i přes spuštěnou signalizaci na železniční trať, poškodil závoru a ujel.

Doprava na dluhonickém železničním přejezdu výrazně zhoustla v březnu, kdy stavbaři v Přerově úplně uzavřeli páteřní silnici v Polní ulici. Dělníci tam pracují na mimoúrovňovém křížení s železnicí, kvůli kterému teď řidiči musejí úsek objíždět. Jedna z objízdných tras vede právě přes místní část Dluhonice. 

Trasu přes Dluhonice často využívají řidiči kamionů, podle vedení přerovského magistrátu se ale právě oni nejčastěji dopouštějí chyb. „Řidiči nerespektují stanovené dopravní značení, najíždějí nebezpečně do prostoru kolejí a ohrožují svými manévry ostatní účastníky silničního provozu. Hrozí zablokování přejezdu auty přímo na kolejích,“ řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová. 

Kamerový systém, který přejezd monitoruje od minulého týdne, patří přerovské městské policii. V nejbližších dnech ještě město na místě instaluje informativní dopravní tabule, které na kameru upozorní.  „Kromě preventivního charakteru bude kamerový bod vypomáhat s určením viníka v případě dopravní nehody,“ doplnil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Kolize na dluhonickém přejezdu nejsou výjimkou. Podle přerovské policejní mluvčí Miluše Zajícové naposledy zdejší policisté řešili incident na přejezdu 24. dubna. Řidič nákladního auta vjel na frekventovaný přejezd ve chvíli, kdy blikala výstražná světla, poškodil závoru a z místa činu ujel. Způsobená škoda je zhruba deset tisíc korun. 

Problémů v dopravě se Přerov jen tak nezbaví

Přerov trápí problematická doprava, kolony vznikají prakticky po celém městě, hlavně kvůli chybějícímu úseku dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi. Stavbu ale stále brzdí spor s ochránci přírody. Zatím se dokončuje předposlední úsek dálnice mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou. 

V nejbližších dnech se doprava v Přerově zkomplikuje ještě víc, na začátku června začnou práce i v okolí Tyršova mostu. Čtvrt roku budou dělníci pracovat na opravě kanalizace v ulicích Brabansko a Za Mlýnem. Omezení dopravy bude platit nejen pro automobilovou dopravu, ale také pro přerovskou MHD. 

Přetížené dopravě v Přerově může alespoň z části ulevit takzvaný vnitřní průtah městem. Jeho stavba začala loni na podzim a dokončena má být v únoru 2021. Součástí silnice je výstavba estakády přes železniční trať Přerov–Petrovice s následným převedením dopravy k dálničnímu přivaděči, rozšíření ulice Polní a výstavba okružní křižovatky.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Soud podmíněně propustil Feriho z vězení

Okresní soud v Teplicích v úterý vyhověl žádosti Dominika Feriho o podmíněné propuštění z vězení. Stanovil zkušební dobu tři roky a dohled nad odsouzeným, který se musí omluvit poškozeným a podrobit se vhodnému programu, který nabízí probační a mediační služba. Někdejší politik si odpykal dvě třetiny z tříletého trestu za znásilnění. Soud se ztotožnil s návrhem žalobce a obhájkyně. Proti propuštění vystoupil zástupce zmocněnkyně poškozených, podle něj mají ženy strach a obavy. Psycholožka z věznice řekla, že Feriho osobnost je vyrovnaná, má vytvořené sociální vztahy, další pobyt za mřížemi nedoporučila, pro společnost není nebezpečný.
13:56Aktualizovánopřed 20 mminutami

Samec slona ze zlínské zoo bude muset jinam. Po jeho útoku uhynula samice

Samec slona afrického Jack, který v pátek ve zlínské zoologické zahradě zaútočil na slonici Ulu, v zahradě nezůstane. Slonice po útoku uhynula. O dalším osudu a umístění slona rozhodne komise odborníků pro chov těchto zvířat v evropském chovném programu. Podobný incident, který skončil úhynem slonice, se stal před třemi lety i v maďarské zoo. Komise tehdy doporučila přesun zvířete právě do Zlína. Podle vedení zlínské zoo útoku nic nenasvědčovalo a slon se předtím agresivně nechoval.
před 1 hhodinou

Lebku svaté Zdislavy vystaví jen při sobotní pouti, pak bude uschována

Zachráněná lebka svaté Zdislavy bude vystavena v bazilice v Jablonném v Podještědí jen při sobotní pouti tento týden. Potom bude uschována, řekl pražský arcibiskup a administrátor litoměřické diecéze Stanislav Přibyl. Zloděj relikvii ukradl z baziliky 12. května, pak ji zalil do betonu. Policie muže dopadla a restaurátoři lebku z betonu vyňali.
11:34Aktualizovánopřed 2 hhodinami

VideoReportéři ČT pátrali, kdo stojí za žhářským útokem v Hluboké

Když v noci 25. února opozičnímu zastupiteli Martinu Veberovi shořelo auto, policie již po několika dnech dopadla a obvinila dva žháře – Tomáše Sajtla a Kevina Bílého. Kdo si útok objednal, ale nebylo jasné. Policisté teď podle informací Reportérů ČT vyslechli dva hlubocké podnikatele ve stavebnictví – Davida a Františka Václavkovy, u kterých jeden ze žhářů pracuje a na místo činu se dopravil jejich firemním autem. František Václavek, který se na Veberovu adresu vyjadřuje velmi nevybíravě, ale odmítá, že by si zapálení auta objednal. Natáčel Karel Vrána.
před 16 hhodinami

Každý druhý člověk v nemocnici bloudí. Nová metodika má zařízení zpřehlednit

Pacienti v českých nemocnicích často tápou při hledání ordinací či vyšetření. Podle výzkumu Masarykovy univerzity a Czechdesignu bloudí po zdravotnických zařízeních každý druhý člověk. Nový projekt chce pomocí jednotného navigačního systému snížit stres pacientů i zátěž pro zdravotníky. Výsledkem má být metodika pro nemocnice po celé republice.
před 19 hhodinami

Duchovní ruské pravoslavné církve Ilarion byl zadržen v Česku, píší Novinky.cz

Duchovní ruské pravoslavné církve Ilarion byl zadržen v Česku pro podezření z převozu zakázaných látek, píší Novinky.cz. Telegramový kanál Ilariona uvádí, že duchovní považuje událost za provokaci. Policejní mluvčí Michaela Richterová potvrdila, že v neděli večer policisté zadrželi na čerpací stanici u dálnice D6 vozidlo, ve kterém byly tři sáčky s neznámou bílou látkou. Šlo o jednotky gramů. Zatím není nikdo obviněný, informovala Richterová. Rusko později uvedlo, že si kvůli celé věci předvolá vedoucího českého zastupitelského úřadu v Moskvě.
včeraAktualizovánopřed 20 hhodinami

Sjezd sudetských Němců by se mohl konat střídavě v Česku a Bavorsku, navrhl Posselt

Sudetští Němci i Češi v pondělí na závěr sjezdu krajanského sdružení v Brně položili květiny k památníku obětí okupace v Kounicových kolejích. Zazněla modlitba i požehnání na cestu v obou jazycích. Také poslední akci sudetských Němců v Brně provázel protest, tentokrát poklidný. Předák sdružení Bernd Posselt pro bavorskou stanici BR navrhl, že by se v budoucnu akce mohla konat střídavě v Bavorsku a Česku. Příští rok se uskuteční v Norimberku.
včeraAktualizovánopřed 21 hhodinami

Exředitel ústecké správy silnic je odsouzený za manipulaci se zakázkami

Teplický soud v pondělí schválil dohodu o vině a trestu mezi státním zástupcem a bývalým ředitelem krajské správy a údržby silnic Liborem Tačnerem, obviněným z manipulace veřejných zakázek. Tačner se k trestné činnosti doznal. Zaplatit musí 850 tisíc korun. Rozsudek je pravomocný. Policie Tačnera zadržela v srpnu 2024 spolu s tehdejším primátorem Chomutova Markem Hrabáčem (zvoleným za ANO) a dalšími. Vyšetřování rozsáhlé kauzy se chýlí ke konci, trestnímu stíhání čelí dvacet lidí a osm firem, jeden z obviněných už dříve přistoupil na dohodu o vině a trestu.
před 22 hhodinami
Načítání...