Ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba rezignoval

Ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba k 30. dubnu rezignuje na svou funkci, oznámila mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Podle ní se chce věnovat medicíně. I po dobu vedení nemocnice byl přednostou kliniky dětské onkologie.

Štěrba byl ředitelem od ledna 2020 a zažil jak koronavirovou pandemii, tak také kybernetický útok na nemocnici. Fakultní nemocnice Brno s více než 2000 lůžky patří k největším zdravotnickým zařízením v Česku.

Na rezignaci upozornil iDnes.cz. Podle serveru Štěrba oznámil rezignaci zaměstnancům e-mailem: „Děkuji vám všem za spolupráci a nasazení v průběhu globální pandemie, kybernetického útoku, regionálního tornáda i uprchlické krize v důsledku ruské agrese vůči Ukrajině.“

Štěrba prožil v čele nemocnice celý dosavadní průběh pandemie koronaviru. „Za jeho vedení se otevřelo první velkokapacitní očkovací centrum při Fakultní nemocnici Brno. Zaštítili jsme také záložní nemocnici na výstavišti,“ uvedla Plachá. Štěrba byl ředitelem i v době kybernetického útoku v březnu 2020, kdy se začal šířit i covid.

Štěrba od roku 2003 působí jako přednosta dětské onkologické kliniky. Vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Fakultní nemocnice Brno má skoro šest tisíc zaměstnanců.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Bezobslužné prodejny zažívají boom. Ministerstvo prodloužilo program

Bezobslužné obchody se v Česku rychle rozšiřují. Především na venkově, kde nahrazují zaniklé prodejny potravin. Nabízejí nepřetržitý provoz a nižší náklady. Automatizované či hybridní prodejny podporuje také ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s kraji prostřednictvím programu Obchůdek 21+, který je prodloužen až do roku 2028.
před 7 mminutami

Teplický soud zamítl žádost exposlance Feriho o podmíněné propuštění

Bývalý poslanec Dominik Feri zůstává ve vězení, okresní soud v Teplicích totiž ve čtvrtek zamítl jeho žádost o podmíněné propuštění. Odsouzen byl na tři roky za znásilnění dvou dívek a pokus o další znásilnění, žádost podal po odpykání poloviny trestu. Podle žalobce ani soudu zatím Feri neprokázal polepšení, zcela mu chybí sebereflexe. Někdejší politik podal proti usnesení teplického soudu stížnost, pravomocně rozhodne Krajský soud v Ústí nad Labem. Státní zástupkyně ho v úterý obžalovala z dalšího znásilnění.
11:09Aktualizovánopřed 24 mminutami

V korupční kauze libereckých dopravců půjde před soud devět lidí a dvanáct firem

K ústeckému krajskému soudu (pobočka Liberec) míří korupční kauza libereckých dopravců. Kvůli údajným manipulacím a korupci při zadávání veřejných zakázek Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) obžaloval státní zástupce devět lidí a dvanáct firem. Viní je z podplácení, poškození finančních zájmů Evropské unie, zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a přijetí úplatku. ČT to sdělila náměstkyně ústecké krajské žalobkyně Kateřina Doušová. Některým obviněným hrozí až dvanáct let za mřížemi.
před 1 hhodinou

Senior, který napadl Babiše holí, dostal podmínku

Pětašedesátiletý muž, který loni 1. září napadl na předvolebním mítinku v Dobré na Frýdecko-Místecku předsedu hnutí ANO Andreje Babiše francouzskou holí, dostal podmíněný trest. Navíc musí pojišťovně uhradit náklady spojené s ošetřením napadeného politika, které činí okolo tří tisíc korun. Rozhodl o tom nepravomocně soudce Okresního soudu ve Frýdku-Místku.
před 4 hhodinami

Vrátí se inverze, v neděli má silně foukat

V příštích dnech se do Česka vrátí inverzní ráz počasí. O víkendu se objeví mlhy, často i mrznoucí. Slunce se ukáže spíše jen na horách, v neděli se místy vyjasní i v nížinách. Nejvyšší teploty vystoupí lehce nad nulu. Postupně zesílí vítr, který v nárazech dosáhne během neděle rychlosti až 70 kilometrů v hodině, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
před 7 hhodinami

Kaple v Bečově se zbavuje lešení, o Velikonocích přivítá návštěvníky

Víc než šest století stará kaple v Bečově nad Teplou bude znovu přístupná veřejnosti. Právě v ní objevili v roce 1985 kriminalisté pod podlahou zakopaný jeden z největších pokladů Česka – relikviář svatého Maura. Uplynulé dva roky zde pracovali restaurátoři. V klenbě odhalili malbu svatého Matouše. Řešili také, jak se vypořádat s vlhkostí, která vnikala do zdí, či s narušenou statikou stropu. Zatímco lešení zmizí už zítra, malby si návštěvníci prohlédnou až o Velikonocích. Do té doby zůstane kaple nepřístupná.
před 8 hhodinami

Na východě Česka se může tvořit ledovka, varují meteorologové

Ve východní polovině Česka hrozí od středečního odpoledne při mrznoucím dešti ledovka. Zejména v částech Pardubického a Olomouckého kraje se může tvořit i ve čtvrtek dopoledne. Vyplývá to z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Při ledovce je podle meteorologů potřeba počítat s problémy v dopravě, opatrní by měli být také chodci.
včeraAktualizovánopřed 19 hhodinami

Předávali si mě jako ošatku, popsal muž záchranu z jeskyně

Jedno špatné došlápnutí v jeskyni Svážná studna v Moravském krasu o víkendu stačilo k tomu, že si zkušený speleolog a také dobrovolný hasič Václav Adamec vyzkoušel fungování záchranného systému z druhé strany. Vysvobodit se ho se zlomenou holení v neděli podařilo po více než dvaceti hodinách. Adamec se nyní zotavuje a o zkušenosti vypráví: „Ani na chvíli nešla úvaha, že bych se nahoru nedostal.“
před 19 hhodinami
Načítání...