Začíná Brutal Assault, zahrají Gojira či King

Do barokní pevnosti Josefov v Jaroměři se vrací Brutal Assault. Na metalový festival se sjede přes sto čtyřicet umělců, hlavními taháky jsou Gojira, Mastodon či Ministry. Návštěvníci musejí počítat se ztíženou dopravní situací.

Hlavnímu programu předcházel o den dříve „zahřívací večírek“. Jako první headliner vystoupí americká industrialmetalová kapela Ministry. První den zahraje kytarista Kerry King, ovšem bez své domovské skupiny Slayer.

„V areálu jsme připravili víc odpočinkových zón, míst k sezení a míst, kam se mohou návštěvníci schovat před nepřízní počasí,“ upozornil vedoucí produkce Zdeněk Konečný. „Spolupracujeme s místními spolky, s nimiž prostory upravujeme v průběhu celého roku,“ doplnil k možnostem využití tereziánské pevnosti.

7 minut
Vedoucí produkce Zdeněk Konečný o festivalu
Zdroj: ČT24

Devatenáctý Brutal Assault potrvá do 9. srpna. Očekává se příjezd desítek tisíc fanoušků tvrdé muziky i ze zahraničí. Policie oznámila, že na dodržení pořádku a bezpečnost dohlížejí posílené hlídky.

Návštěvníci, kteří na festival míří autem, by měli počítat s uzavírkami kvůli stavebním pracím v Jaroměři. „Pokusili jsme se připravit možnosti příjezdu na festival co nejpohodlněji tak, abychom nezahltili město. Takže jsme vypravili speciální vlaky i autobusy, kterými budeme naše návštěvníky svážet z ubytovacích lokalit po celých východních Čechách i v polském příhraničí. A snažili jsme se motivovat návštěvníky ke spolujízdě,“ doplnil Konečný. Podotkl, že organizátoři navyšovali kapacity na parkovištích i v kempech.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Nevyléčitelně nemocným pomáhá Sanitka splněných snů. Vznikl o ní dokument

Dokument Do posledního snu vypráví příběhy nevyléčitelně nemocných lidí, kteří si v posledních okamžicích života plní své sny díky Sanitce splněných snů. Autorka dokumentu, redaktorka ČT Lea Surovcová přiblížila v 90′ ČT24 zrod filmu. Jednu ze zakladatelek projektu Petru Homolovou potkala asi před dvěma lety a ta ji následně propojila i s jedním z hlavních hrdinů filmu Ondřejem Míčkem. Petra Homolová byla také hostem 90′ ČT24.
20. 12. 2025

Na česká pódia v roce 2026 zamíří MGK, Nick Cave nebo Marilyn Manson

Hudební hvězdy plánují své koncerty i několik let dopředu. Už je tak jasné, kdo z těch zahraničních má v roce 2026 v kalendáři jako svou zastávku také Česko.
20. 12. 2025

Oscar následuje diváky, od roku 2029 se přesouvá na YouTube

Na internetu a zdarma má být od roku 2029 k vidění ceremoniál cen Oscar. Prestižní filmové ocenění tak po desítkách let opouští televizní obrazovky a přesouvá se výhradně na největší on-line videoplatformu YouTube. Ostatně podobně jako spousta diváků, kteří si už zvykli sledovat filmy prostřednictvím streamovacích služeb spíš než v televizi nebo v kinech.
19. 12. 2025

Stávka v Louvre je u konce, muzeum se zcela otevřelo návštěvníkům

Pařížské muzeum Louvre se v pátek zcela otevřelo návštěvníkům poté, co odboráři ukončili stávku za lepší pracovní podmínky pro zaměstnance a větší výdaje na jejich bezpečnost, píše agentura AFP. Stávka, do které se zapojilo nejméně tři sta zaměstnanců, trvala od pondělí.
19. 12. 2025
Načítání...