Láska v čase korony. ČT točí humorný seriál o pandemii, píší ho sami diváci

Jeden dům, tři generace a jedna pandemie. Česká televize se se stávající tíživou situací rozhodla bojovat humorem, a 14. dubna proto začne natáčet seriál Láska v čase korony, který nelehké časy divákům odlehčí. Sami navíc mohou svými humornými příběhy přispět, pod dohledem Tomáše Baldýnského z jejich příspěvků vzniknou další díly seriálu, který se tak bude točit postupně. První – a jediný díl vymyšlený bez pomoci diváků – odvysílá ČT1 27. dubna ve 21:10.

Seriál, jehož název odkazuje ke slavnému románu Gabriela Garcíi Márqueze Láska za časů cholery, rozehraje v plánovaných šesti epizodách příběhy několika obyvatel jednoho menšího českého činžáku. Tvůrci vychází ze situací, které v této době zažívá spousta domácností – omezení vyžádaná nouzovým stavem dopadají i na mezilidské vztahy, ať už jsou pracovní, rodinné, nebo partnerské.

S humorem jde všechno líp

Hlavními hrdiny fiktivního příběhu jsou teenager Franta, jehož rodiče se nestihli vrátit ze zahraničí, senior Libor, který je po letech odkázán sám na sebe, když jeho žena uvízne mimo město, a mladý manželský pár Petr a Anna, pro něž zákaz vycházení a karanténa budou rozhodující zkouškou jejich vztahu.

Jaké budou jejich osudy, zatím neví ani sami scenáristé, existuje totiž pouze scénář k prvnímu dílu. Další už si napíší sami diváci, tvůrci totiž chtějí, aby se v seriálu odrážely skutečné problémy i zážitky.

„Je správné zachytit aktuální situaci právě teď a tak, jak se na ni díváme současnýma očima. A ideálně s potřebným humorem, protože virová epidemie bude mít také velký dopad na psychiku nás všech,“ nepochybuje režisér Jan Bártek. Se scenáristou Tomášem Baldýnským se sešli už na komediálních seriálech Poldové a nemluvně a Kosmo.

Minimum času i kontaktu

Natáčení Lásky v čase korony je náročné jak organizačně, tak s ohledem na minimalizaci možných zdravotních rizik. „Bude minimum času na všechno: jeden díl bude napsán, natočen a odvysílán za jeden týden! A protože v první řadě myslíme na bezpečnost, tak například kameramani nebudou smět být v místnosti s herci a budeme točit na odložené kamery,“ přibližuje situaci na place Bártek.

Představitelé jednotlivých rolí nebudou mít roušky, proto je ztvární buď reální životní partneři, kteří spolu sdílejí i v civilním životě domácnost, nebo herci, mezi nimiž bude při natáčení reálná bariéra, například dveře.

Jan Bártek a Tomáš Baldýnský při natáčení seriálu Kosmo (na snímku pořízeném tzv. bifokálním objektivem)
Zdroj: ČT

„Reflektovat tuto nastalou koronavirovou situaci formou sitkomu mi přijde jako velmi zajímavý nápad. Karanténa nabízí spoustu originálních momentů. A myslím si, že jestli se dokážeme zasmát i v této těžké době, naučíme se jí i lépe čelit,“ domnívá se například herečka Zita Morávková, jejímž partnerem v příběhu bude i její skutečný partner Petr Vršek. 

Herecké obsazení doplňují Jiří Hána, Zdeněk Maryška, Milena Steinmasslová, Iva Pazderková, Jakub Nemčok, Sára Korbelová a Filip František Červenka.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Festival TrutnOFF připomene svého náčelníka Havla, poprvé zahraje Lucie

Na trutnovském Bojišti začíná hudební festival TrutnOFF Open Air, který připomene nedožité devadesáté narozeniny Václava Havla. Program nabídne do 16. srpna různé žánry – od rocku, undergroundu a world music až po alternativní rock.
před 2 hhodinami

VideoFilmové premiéry: Tajemství Křišťálové planety, Smrt Robina Hooda či Konec Oak Street

V mysteriózním snímku Konec Oak Street se Anne Hathawayová s Ewanem McGregorem po záhadné kosmické události přenesou z poklidné ulice na neznámé místo. Jejich osud závisí na tom, zda dokáže rodina držet pohromadě. Středomořská Birthday Party se zase odehrává na soukromém ostrově, který ale magnátovi v podání Willema Dafoea slouží jako zástěrka pro intriky. Film Smrt Robina Hooda se zaměřuje na bilancování známého lučištníka, tentokrát ho ztvárnil Hugh Jackman. Česko-slovenský sportovní snímek Bojovník pojednává o olympijském medailistovi Pavlu Hoffmeisterovi. Hraje ho Milan Ondrík. V koprodukci České televize vzniklo rodinné animované sci-fi Tajemství Křišťálové planety. Na ni se se svým otcem přestěhuje jedenáctiletá Rea.
před 4 hhodinami

Škole známé z Beverly Hills 90210 rostou náklady a ubývají studenti

Kalifornská střední škola Alexander Hamilton Senior High School, kde se natáčely některé scény seriálu Beverly Hills 90210, má potíže. Jednak jí ubývají studenti, navíc se potýká s růstem nákladů, upozornila agentura Bloomberg.
před 6 hhodinami

VideoVypsaná fiXa točí ve vzduchu klip k Pelikánovi

Vypsaná fiXa natáčí videoklip k písni Pelikán. Jde o čtvrtou skladbu z letošního alba Ideal, která se dočká obrazového doprovodu. Záběry kapela pořizovala společně s piloty The Flying Bulls na letišti v Jaroměři. Děj je zasazený do prostředí fiktivní videohry a hlavní dění se odehrává ve vzduchu. Do dvoumístných akrobatických letounů nasedli i všichni muzikanti.
před 21 hhodinami

Letní Letná uvede australské „vlky“ i českou závrať

V pražských Letenských sadech začíná festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Uvede představení souborů z Austrálie, Francie i Německa a také výběr z tuzemské novocirkusové scény.
před 22 hhodinami

Když někdo něco zkazí, mám aspoň námět, těší spolutvůrce Pata a Mata

Groteska o dvou smolařských kutilech, kteří si vždycky vědí rady, baví už půlstoletí. Kuťáky, tedy dvojici, kterou dnes známe jako Pat a Mat, vymysleli režisér Lubomír Beneš a výtvarník Vladimír Jiránek. Se 130 epizodami jde o nejdelší večerníčkový seriál se stejnými hlavními postavami.
před 23 hhodinami

„Zde leží Dobby.“ Na žádost fanoušků Pottera posunuli podmořský kabel

Fanoušci Harryho Pottera dosáhli přemístění podmořského kabelu mezi Británií a Irskem. Měl totiž procházet v místě fiktivního hrobu skřítka Dobbyho, postavy z filmu o mladém čaroději podle předlohy spisovatelky J. K. Rowlingové. Kabel, který stál 430 milionů liber (12,2 miliardy korun) nyní místo toho vede v blízkosti možných lidských ostatků z doby bronzové.
11. 8. 2026

Obrazem: ČT na podzim nabídne Gertu Schnirch, StarDance i novou Nedělní debatu

Diváky České televize čeká na podzim rekordní nabídka původní české tvorby v čele s dvoudílným filmem Gerta Schnirch. Vrací se taneční soutěž StarDance, a naopak novinkami je Talk show Na jednoho a zásadní proměna politické publicistiky v Nedělní debatě. Sportovní fanoušci se mohou těšit na vysílání z Davis Cupu či z účasti české ženské basketbalové reprezentace na mistrovství světa.
11. 8. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.