TÉMA

Tomáš Baldýnský

Psát se má kvůli samotnému tvůrčímu procesu, ne s tím, že kniha vyjde, říká autor Prašiny

Když se vydáte z pražského náměstí Míru prudce do kopce, dostanete se do tajuplné čtvrti – zhasne vám mobil, zastaví se hodinky, elektřina přestane fungovat. A právě tady pátrá v dobrodružném příběhu Jirka s Tondou a En po tajemství, které by mohlo změnit svět. Samotné knize s názvem Prašina, která má dvě pokračování, se to už tak trochu povedlo, alespoň pro jejího autora Vojtěcha Matochu. Příběh, který původně, jak říká, psal jen pro sebe, slaví velký úspěch i u čtenářů.
17. 3. 2021|

Kvalitní příběh nemusí stát moc, můžeme konkurovat americké produkci, věří scenárista Baldýnský

Televize zasadila za uplynulý rok ránu filmovému průmyslu, pro obrazovky a displeje často vznikají technicky kvalitnější díla než pro plátna kin, říká scenárista a kreativní producent ČT Tomáš Baldýnský. Zároveň ale i televizní produkce čelí konkurenci streamování, kdy i jednotlivci mohou za zlomek ceny přilákat velká publika. Baldýnský věří, že české seriály mohou obstát, když budou vyprávět kvalitní příběhy, které mohou vyjít levněji než sekunda hollywoodského velkofilmu, řekl v Interview ČT24.
11. 1. 2021|

Láska v čase korony je komplikovanější. Nový seriál ČT oboje bere s humorem

Lupiči před dveřmi, hrubá mouka a učitelka na telefonu. Postavy a rekvizity, s nimiž rozehrává Česká televize nový komediální seriál Láska v čase korony. Příběhy obyvatel jednoho činžovního domu odráží situace, které během omezení v důsledku koronavirové krize zažívají sami diváci. Jejich historkami je také postupně vznikající scénář inspirován. První díl z celkem šesti odvysílá Česká televize 4. května ve 21:10 na Jedničce.
4. 5. 2020|

Láska v čase korony. ČT točí humorný seriál o pandemii, píší ho sami diváci

Jeden dům, tři generace a jedna pandemie. Česká televize se se stávající tíživou situací rozhodla bojovat humorem, a 14. dubna proto začne natáčet seriál Láska v čase korony, který nelehké časy divákům odlehčí. Sami navíc mohou svými humornými příběhy přispět, pod dohledem Tomáše Baldýnského z jejich příspěvků vzniknou další díly seriálu, který se tak bude točit postupně. První – a jediný díl vymyšlený bez pomoci diváků – odvysílá ČT1 27. dubna ve 21:10.
6. 4. 2020|

Taková normální rodinka i Zkáza Dejvického divadla. Zabavte se komediálními seriály

Pokud byste si chtěli pustit všechna videa v iVysílání, potřebovali byste si na jejich sledování vyhradit 3918 dní. Zorientovat se v rozsáhlém videoarchivu pomůžou tipy webu ČT24, zaměřené zejména na filmy, seriály a kulturní pořady. V tomto článku se probíráme komediálními seriály.
18. 3. 2020|

ČT natáčí komediální krimi od tvůrce Kosma. Zločince stíhají Tři poldové a nemluvně

Namísto zbraně dudlík a plenky, namísto drsné policejní stanice rodinný domek v menším středočeském městě. Česká televize natáčí komediálně detektivní seriál Tři poldové a nemluvně podle scénáře Tomáše Baldýnského. Za režií stojí dvojice Jan Bártek a Radek Bajgar a v rolích „tří poldů“ se objeví Svatopluk Skopal jako penzionovaná policejní legenda a Marek Němec a Marek Adamczyk coby jeho synové a pokračovatelé rodinné policejní tradice.
20. 11. 2018|