Klip týdne: Twenty One Pilots utíkají o život. Je libo chemikálie?

Další novinkou ze své videoklipové sbírky se rozhodli potěšit své fanoušky Twenty One Pilots, tentokrát ke skladbě Chlorine. Dvojice z amerického Ohia představila klip jen několik dní předtím, než odstartuje evropská část jejich turné Bandito Tour.

Videoklip režiséra Marka C. Eshlemana, spolupracujícího s Reel Bear Media, začíná záběrem na dvojici hudebníků napouštějících bazén. Vtom vstupuje do děje podivná postavička, jíž se snaží nalákat do vody pomocí chloru, kterým postupně ředí vodu. Roztomilá příšerka si však zprvu nechce dát říct…

Chlorine je stejně jako My Blood samostatným klipem odděleným od dechberoucího tria Jumpsuit, Nico And The Niners a Levitate. Vůbec poprvé se představuje nový charakter, výše zmíněná animovaná postavička jménem Ned, kterou ještě před vypuštěním videoklipu na svět představil na Twitteru zpěvák Tyler Joseph. Jak jsme však již u Twenty One Pilots zvyklí, i tato skladba je plná skrytých odkazů a metafor.

Chlorine pochází z jejich posledního alba Trench, jež vyšlo loni na podzim a k němuž právě kapela pořádá světové turné Bandito Tour. Během americké části nebyla na koncertní setlist zařazena, ale kdo ví? Třeba se teď fanoušci na starém kontinentně dočkají této novinky i v živé verzi.

Evropská část turné startuje již 30. ledna v ukrajinském Kyjevě, přičemž sympatická dvojice se představí 16. února i českým fanouškům v beznadějně vyprodané pražské O2 Areně.

Twenty One Pilots (někdy stylizováno jako twenty øne piløts) je americká hudební skupina pocházející z Columbusu v Ohiu. Kapela oficiálně vznikla roku 2009 a jejími členy jsou Tyler Joseph a Josh Dun. Na svém kontě mají pět alb, z nichž dvě úvodní vydali, aniž by byli podepsáni pod nahrávací společností. První album se jmenovalo Twenty One Pilots (2009), druhé Regional At Best (2011). Následně se zapsali pod vydavatelství Fueled By Ramen a roku 2013 jim vyšlo album Vessel. 19. května 2015 (17. května 2015 na iTunes) vyšla jejich čtvrtá deska s názvem Blurryface. 5. října 2018 vyšla jejich už pátá deska s názvem Trench.
Kapela kombinuje prvky piana, bicích, ukulele, vokálů a příležitostně i baskytary a trumpety. Jejich texty jsou označovány za poezii, a jelikož je těžké poezii „vecpat“ (jak se vyjádřil Tyler) do hudby, často se ze zpěvu přechází v rapování. Kapelu lze jen stěží zařadit do jednoho stylu vzhledem k jejich variabilitě. Dle článku na mtv.com je duo obdivováno pro svá energická vystoupení naživo a pro svůj styl, označovaný jako „schizofrenní pop“, ve kterém spojují melodii vedenou pianem s recitovanými úseky. Podle slov členů je hlavním cílem kapely přinutit lidi zamyslet se a najít radost ve svém životě. Ačkoli hodně z jejich skladeb obsahuje narážky na křesťanskou teologii, jež obsahují i zprávy (i když nikoli zjevné) o Bohu a rovněž všichni členové kapely (dřívější i současní) jsou křesťané, Twenty One Pilots nelze považovat za křesťanskou kapelu.

Diskografie: 
Twenty One Pilots (2009)
Regional At Best (2011)
Vessel (2013)
Blurryface (2015)
Trench (2018)

Členové: 
Tyler Joseph – zpěv. Hraje na piano, ukulele, baskytaru, klávesy, syntezátory (2009–nyní)
Josh Dun – bicí, trumpeta (2011–nyní)

Zdroj: Wikipedia

Twenty One Pilots
Zdroj: ČT24/FB Twenty One Pilots/Brad Heaton