Joe Satriani dnes předvede vše, co umí

Praha – Americký kytarový kouzelník Joe Satriani vystoupí dnes večer v pražské Tesla Areně. Přiveze si sebou jako předkapelu tříčlennou formaci Ned Evett and Triple Double, kterou tvoří Ned Evett, mistrovský hráč na bezpražcovou kytaru, bubeník Kofi Baker (syn Ginger Bakera) a Doug Lunn, který ovládá bezpražcovou baskytaru a který nahrával také se Stingem či Brucem Springsteenem. Joe Satriani je považován za jednoho z nejlepších rockových kytaristů posledních desetiletí, proslul mistrovskou technikou, neuvěřitelně rychlými i dlouhými sóly, osobitým zvukem i stylem.

Američan Ned Evett jako jeden z prvních pro povrch krku bezpražcové kytary použil sklo. Tato úprava mu dává možnost rozehrát nečekaný a pestrý zvukový a hudební slovník. Jeho hudba míchá rock, jazz, blues i soul. Hrál na osmi sólových turné po celém světě, více než padesátkrát pak před Joe Satrianim. V současné době propaguje své nové album „Middle of the Middle“.

Joe Satriani vydal celkem dvanáct sólových studiových alb a na řadě dalších spolupracoval. Byl několikrát nominován na cenu Grammy. Proslul i jako učitel hry na kytaru mnoha rockových muzikantů, například Kirka Hammetta z Metalliky či Steva Vaie. Od poslední návštěvy v Praze vydal mimo jiné letos v únoru živé CD a DVD „Live in Paris: I Just Wanna Rock“. V březnu si také zahrál spolu s dalšími kytaristy na turné věnovaném Jimi Hendrixovi. V současné době je také členem superkapely Chickenfoot spolu s bývalými hudebníky z Van Halen a Red Hot Chili Peppers.