Jak na vzteklé děti? Přeci s tablety!

Londýn - Britské matky našly nové využití pro tablety - snaží se jimi zabavit své malé děti. Přístroje připevní na kočárek a pustí jim video. Nejmodernější kočárky jsou totiž v současné době připravené nejen na tablety, ale třeba i na nabíjení telefonů.

Když už dítě nechce sledovat okolí, může se dívat třeba na pohádku na tabletu přímo ze svého kočárku. „Myslím, že je to skvělé. Kdyby měly moje děti záchvat vzteku, prostě bych jim pustila třeba Hledá se Nemo nebo nějakou jinou pohádku a tak je uklidnila,“ konstatovala Megan Harrisonová.

Vysoce moderní kočárek se zábavou pro své děti můžou pořídit v přepočtu přibližně za 15 tisíc korun. Přístroje je totiž třeba zabezpečit. „Moje dcera by to jinak hodila na zem. Je to docela drahá hračka na to, aby se rozbila. Takhle je to v bezpečí,“ řekla Leslie Venokurová, spoluzakladatelka spolku Matky z velkého města.

Právě za podobné moderní hračky jsou rodiče čím dál ochotnější zaplatit. Ať už jde o tablety, dětské sedačky s telefony, které přehrávají hudbu, nebo třeba kočárek se solárním panelem, který dokáže telefon i nabít. „Poptávka po chytrých telefonech a podobných snadno ovladatelných přístrojích roste, a to i kvůli takovému použití, jako je obrazovka ke kočárkům,“ poznamenala ředitelka marketingu a komunikace Giggle Grace Leeová.

Aplikace pro malé děti nejsou z nejlevnějších

Roste proto i nabídka přístrojů nebo třeba aplikací pro děti. Aplikace zaměřené na děti mladší čtyř let se ale mohou prodražit. Někteří rodiče v Británii například žalovali Apple, protože jim kvůli nim účty stouply v přepočtu i na 41 tisíc korun. Firma většině poplatky odpustila.

2 minuty
Tablety lze využít i k zabavení malých dětí
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

Letošní rozpočet směřuje k překročení naplánovaného schodku

Stát letos velmi pravděpodobně nedodrží schodek rozpočtu, který předchozí vláda naplánovala na 241 miliard korun. Deficit byl totiž už před vánočními svátky téměř 275 miliard. Z nejnovějších dat ministerstva financí to zjistila ČT. S dodržením plánovaného schodku už nepočítá ani nová ministryně financí Alena Schillerová (ANO) ani nejsilnější opoziční strana ODS, ze které je předchozí šéf resortu.
před 4 hhodinami

Benzin je nejlevnější za více než čtyři roky

Benzin v Česku je nyní nejlevnější za více než čtyři roky. Od minulého týdne cena Naturalu 95 klesla o 41 haléřů na průměrných 33,35 koruny za litr. Nižší byla naposledy v červenci 2021. O více než čtyřicet haléřů zlevnila za týden také nafta, prodává se v průměru za 32,62 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
před 10 hhodinami

Cena zlata znovu pokořila rekord

Cena zlata ve středu poprvé překročila 4500 dolarů (92 600 korun) za troyskou unci (31,1 gramu), na rekordu je i cena stříbra a platiny. Poptávku po drahých kovech zvyšuje podle analytiků zejména očekávané další snižování základních úrokových sazeb ve Spojených státech.
24. 12. 2025

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste, aerolinky přicházejí z celého světa

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste. V hangárech na pražské Ruzyni servisuje své stroje víc než desítka aerolinek z celého světa. Během dekády se jejich počet zdvojnásobil. I proto tam hledají nové zaměstnance. Lidí ve specializovaných profesích je ale málo.
24. 12. 2025

Svěřenský fond RSVP Trust, kam Babiš vloží Agrofert, je ve sbírce listin

Svěřenský fond RSVP Trust, do kterého premiér Andrej Babiš (ANO) nevratně vloží holding Agrofert, byl zveřejněn ve sbírce listin Evidence svěřenských fondů. Založila ho poradenská společnost Roklen s podporou právní kanceláře DBK, sdělila firma v pondělí. Babiš poté uvedl, že tak učiní do termínu, jak mu stanovuje zákon, tedy do třiceti dnů od svého jmenování premiérem.
23. 12. 2025Aktualizováno23. 12. 2025

Tatra dodá na Slovensko vojenské vozy za až 25 miliard

Společnost Tatra Defence Systems ze skupiny Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada uzavřela se slovenským ministerstvem obrany samostatnou rámcovou smlouvu na dodávku až 1289 vojenských vozidel řady Tatra Force. Finanční rámec smlouvy pro potřeby ministerstva činí až 1,032 miliardy eur (přes 25 miliard korun).
23. 12. 2025

Vánočním nákupům na poslední chvíli vévodí poukázky či dárkové koše

Vánoční nákupy vrcholí. Lidé často pořizují zásoby jídla a někteří ještě i dárky. Mezi ty nejžádanější patří přednabité karty, poukazy na výrobky nebo zážitky či tematické balíčky zboží. Po těch je poptávka oproti loňsku vyšší. Rostl také zájem o odložené platby, protože Češi letos podle on-line platební služby hojně objednávali na poslední chvíli a riskovali, že zboží neobdrží včas. Za uplynulý víkend se obchodníkům zisky zvýšily oproti předchozímu týdnu až o čtyřicet procent, sezonu ale hodnotí jako srovnatelnou s tou minulou. Některým kamenným obchodům však tržby meziročně klesly kvůli internetové konkurenci. Právě e-shopy naopak očekávají vyšší čísla než loni.
22. 12. 2025

Vláda stáhne ze sněmovny návrh rozpočtu fondu dopravní infrastruktury

Vláda stáhne ze sněmovny návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) připravený předchozím kabinetem. Po jednání kabinetu to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Současná koalice návrh kritizovala kvůli jeho nesouladu s návrhem státního rozpočtu. Samotným návrhem rozpočtu na příští rok se vláda v pondělí nezabývala.
22. 12. 2025Aktualizováno22. 12. 2025
Načítání...