Fortuna uvede akcie na pražskou a varšavskou burzu

Praha - Společnost Fortuna Entertainment Group, která je podle objemu přijatých sázek vedoucím poskytovatelem kurzových sázek ve střední a východní Evropě, dnes oznámila záměr uvést své akcie na burzy cenných papírů v Praze a Varšavě. Podle serveru Motejlek.com úpis akcií začne 11. října, potrvá sedm dní a na burzu půjde 35 procent společnosti.

„Emise našich akcií nám umožní získat prostředky pro další rozvojové projekty, které podpoří naši strategii růstu. Zákazníkům to poskytne příležitost stát se našimi akcionáři, což ještě posílí naše vzájemné partnerství,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Fortuny Jiří Bunda. Majitel Fortuny společnost Penta si podle serveru Motejlek.com cení celou Fortunu na 250 milionů eur (6,1 miliardy korun), což je zhruba 12 až 13násobek očekávaného letošního čistého zisku. Při tržní kapitalizaci 250 milionů eur prý Penta počítá s tím, že dividendový výnos bude představovat sedm až osm procent.

Globálním koordinátorem nabídky je UniCredit Bank AG. Spolumanažerem emise je Erste Group Bank AG. Manažerem nabídky drobným investorům v Polsku je UniCredit CAIB Poland. Manažerem nabídky drobným investorům v Česku je Česká spořitelna, pověřeným obchodníkem v ČR je Brokerjet. Manažerem nabídky drobným investorům na Slovensku je Slovenská sporiteľňa. Nabídka podléhá povinným registracím a schválením u regulačních orgánů, zejména u nizozemské Autoriteit Financiële Markten, České národní banky, polské Komisje Nadzoru Finansowego a u Národní banky Slovenska.

Rozhovor s Jiřím Bundou (zdroj: ČT24)

Fortuna Entertainment Group, která poskytuje kurzové sázky v ČR, Polsku, Maďarsku a na Slovensku, přijala v prvním pololetí podle předběžných údajů sázky za 192 milionů eur (4,76 miliardy korun). To je meziroční nárůst o 12 procent. Hrubé výhry, které znamenají rozdíl mezi objemem přijatých sázek a vyplacenými výhrami, vzrostly meziročně o deset procent na 45,4 milionu eur (1,13 miliardy korun). Z toho hrubé výhry z internetového sázení vzrostly o 50 procent na 10,5 milionu eur (260 milionů korun). Hrubý provozní zisk EBITDA se v prvním pololetí zvýšil o 11 procent na 11,6 milionu eur (290 milionů korun).

Vedení společnosti věří, že akcie Fortuny nabídnou silnou dividendu, a to až do 50 až 100 procent čistého zisku. Celé sázkové seskupení Fortuny nabízí služby v síti více než 1 300 poboček. Původně česká společnost založená v roce 1990 se postupem času rozrostla v holding. Na českém trhu operuje prostřednictvím téměř 600 poboček. Jediným vlastníkem Fortuny je Penta Investments Limited, která je registrovaná v Limassolu na Kypru. Konečným vlastníkem je investiční skupina Penta, jeden z největších středoevropských investorů v oblasti soukromého kapitálu a nemovitostních aktiv.

Peníze
Zdroj: ČT24