Ceny pohonných hmot klesají

Praha - Počátek tohoto týdne se nesl ve znamení nižších cen pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic, a to až o desítky haléřů. Nejprodávanější benzin Natural 95 stál v pondělí v průměru 33,38 koruny za litr, a byl tak o 16 haléřů levnější než o týden dříve. Motorová nafta zlevnila o 19 haléřů na průměrných 32,74 koruny za litr, jak vyplývá z údajů Českého statistického úřadu.

Podle údajů ČSÚ zlevnil benzin Special 91 na průměrných 32,94 koruny za litr, což představuje snížení ceny o 11 haléřů. Zvýšila se pouze cena plynu LPG, a to o 31 haléřů na průměrných 17,60 koruny za litr.

Také podle údajů společnosti CCS z konce minulého týdne ceny pohonných hmot klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 19 haléřů na 33,14 koruny za litr a cena nafty klesla o 18 haléřů na 32,52 koruny za litr.

Zlevnění způsobil podle analytika Petra Čermáka ze společnosti Colosseum  silnější kurz koruny vůči dolaru. Cena ropy však v uplynulých dnech rostla kvůli nepokojům v Egyptě a dalších arabských zemích.

Vydáno pod