Ústecký kraj podruhé hledá dopravce roku

Ústí nad Labem – Ústecký kraj vyhlásil druhý ročník ankety Dopravce roku. Lidé v ní mohou sdělit, kterou z firem, které zajišťují osobní dopravu v regionu, mají nejraději. Vybírat mohou z jedenácti autobusových dopravců a jednoho železničního. České dráhy se totiž na rozdíl od loňska rozhodly ankety zúčastnit – a tak cestující zároveň ukáží, zda raději jezdí vlakem nebo autobusem.

Kromě toho, kterou dopravní firmu mají nejraději, mohou cestující hlasovat také v podkategoriích o tom, který dopravce je nejspolehlivější, kdo má nejpřívětivější zaměstnance a u které společnosti je možné nalézt nejčistší a nejpohodlnější vozidla.

Loni se ankety zúčastnilo 700 lidí, letos doufá kraj ve vyšší účast, aktivně proto oslovil své občany. „Anketní lístky budou otištěny v krajských novinách, které se dostanou na přelomu září a října většině obyvatel kraje přímo do schránky. Anketní lístky a hlasovací boxy jsou kromě jiného umístěny na vybraných stanicích Českých drah,“ shrnula hejtmanka Jana Vaňhová. Hlasovat je také možné na internetu. Deset vylosovaných respondentů dostane celoroční jízdenku platnou u dopravce, pro kterého hlasovali.

V prvním ročníku ankety Dopravce roku Ústeckého kraje dostala nejvíc hlasů společnost ČSAD Semily. Kromě ní a Českých drah jsou do ankety zařazeni dopravci ČSAD Slaný, Autobusová doprava Podbořany, Dopravní podnik města Děčína, Veolia Transport Teplice, Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova, BusMat plus, Autobusy Kavka, Dopravní podnik města Ústí nad Labem a Autobusy Karlovy Vary.