TÉMA

Jaroslav Brož

Bývalí zaměstnanci Pilsen Steel se dočkají mezd po třech letech. Končí insolvence podniku

Bývalí pracovníci plzeňských oceláren se po více než třech letech dočkají svých mezd. Končí totiž insolvence společnosti Pilsen Steel. Insolvenční správce bude moci šesti stovkám bývalých zaměstnanců po rozprodání majetku rozdělit přes osmdesát milionů korun. Dalších 44 milionů půjde soukromým věřitelům a úřadům. Dřívější hutě a kovárny, které byly součástí Škodových závodů, koupil německý podnikatel Max Aicher za 300 milionů korun.
10. 10. 2023|

Za bronzové sochy dostali zloději přes sto tisíc korun. Policie obvinila je i provozovatele sběrny

Policisté dopadli a obvinili několikačlennou skupinu lidí, kteří v Karviné z veřejně přístupných míst ukradli dvě bronzové sochy. Obvinili i provozovatele sběrny, který umělecká díla v celkové hodnotě okolo 1,8 milionu korun vykoupil a dal rozřezat. Ve vězení mohou strávit až osm let.
23. 6. 2022|

Zkrachovalou firmu Pilsen Steel převezme německá skupina Max Aicher

Novým majitelem zkrachovalých plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel a společnosti Pilsen Estates je od 1. července společnost s ručením omezeným Max Aicher Pilsen z německého holdingu Max Aicher. Novinářům to v úterý oznámil insolvenční správce Jaroslav Brož. Německá firma, která patří k největším nezávislým ocelářským podnikům v Evropě, už zaplatila za Pilsen Steel a Pilsen Estate celou kupní cenu. Její výši ani budoucí záměry nového majitele Brož nechtěl komentovat. Neuvedl ani, nakolik kupní cena pokryje pohledávky věřitelů.
30. 6. 2020|

Soud povolil prodej hutí Pilsen Steel mimo dražbu, jméno kupce zatím nepadlo

Krajský soud v Plzni povolil ve čtvrtek insolvenčnímu správci prodej zkrachovalých plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel mimo dražbu. Kupcem by měla být podle dřívějších informací ČTK německá skupina Max Aicher, která podniká ve výrobě oceli, nemovitostech a ekologii.
14. 2. 2020|