Dopravu v Brně komplikují prasklé vodovody, potíže jsou hlavně v centru

Dopravu v Brně od rána komplikovaly následky tří havárií vodovodu. Hlavně kolem Žerotínova náměstí v centru lze stále očekávat kolony, i když se po desáté hodině částečně podařilo místo zprůjezdnit. Dopravu tam usměrňují policisté. Aktuálně se jezdí jedním pruhem od Veveří i od Moravského náměstí. Vodárny musí prasklé potrubí opravit. Jak dlouho to potrvá, není jasné. Ze stejného důvodu je uzavřená Jezuitská ulice od Koliště a také křižovatka Jílová-Vinohrady.

Nejsložitější dopravní situace byla na Žerotínově náměstí, kde tlak vody poškodil vozovku mezi Veveří a Kounicovou ulicí do té míry, že bylo nutné úsek úplně uzavřít v obou směrech. Podle mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renaty Hermanové se očekává obnovení dodávek vody odpoledne, poté se bude opravovat vozovka.

„Prosíme také řidiče, aby nevjížděli do křižovatky s Kounicovou ulicí od Moravského náměstí, pokud ji nemohou celou projet. Hned za ní je totiž jeden z pruhů zavřený, tudíž se před omezením stále dělají kolony,“ řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Havárie podle Hermanové zapříčinila přerušení dodávek vody pro dvě nemovitosti. Náhradní zásobování zajistí podnik cisternou. Vodárny podle mluvčí věnují opravě mimořádnou pozornost, a to s ohledem na předpokládané dopravní komplikace.

V Jezuitské bude zřejmá délka opravy až ve chvíli, kdy budou hotové výkopové práce. V ulici Vinohrady se předpokládá obnovení dodávek vody dnes odpoledne.