Státní zástupkyně obžalovala podezřelého z vraždy páru kvůli historické vile

Státní zástupkyně poslala k soudu případ vraždy partnerského páru z Prahy 6, jejichž těla loni policie nalezla po měsících pátrání ve středočeské nádrži Švihov na řece Želivce. Z vraždy obžalovala čtyřiadvacetiletého mladíka, kterého zároveň viní z pokusu o podvod. Z něj se bude zodpovídat i druhý z obviněných, pětadvacetiletý muž. Podle dřívějšího vyjádření policie bylo motivem obviněných získání historické vily v Praze-Bubenči za několik desítek milionů korun.

Vodní nádrž Švihov
Zdroj: ČTK Autor: Tomáš Černý

Podle mluvčího Městského státního zastupitelství v Praze Aleše Cimbaly je dvojice obžalována kvůli tomu, že se společně pokusili v roce 2019 podvodem získat nemovitost v Praze 6. Druhému, mladšímu z dvojice, je pak kladeno za vinu, že ve snaze získat uvedenou nemovitost a zakrýt podvod vylákal majitelku domu a jejího partnera mimo Prahu do rekreačního objektu nedaleko nádrže Švihov, kde oba usmrtil. Mladíkovi stíhanému za vraždu hrozí až dvacetileté vězení či doživotí.

Policie zadržela v případu loni v září dva tehdy čtyřiadvacetileté vysokoškolské studenty. Tehdejší šéf pražského oddělení vražd Josef Mareš následně řekl, že se mladíci s dvojicí seznámili tak, že projevili zájem o pronájem pokoje v domě. Vilu, kterou žena vlastnila, se podle zjištění policie muži snažili převést na firmy, které ovládali.

Dvaasedmdesátiletá žena a sedmapadesátiletý muž byli pohřešováni od loňského 6. června. Rodina páru se v létě obrátila na policii poté, co se jim dvojice dlouho neozývala.

Těla zavražděných nalezli policisté v nádrži Švihov loni v říjnu. Obě těla, která ležela ve vodě už čtyři až pět měsíců, byla zatížena závažím. Vůz dvojice se našel v Maďarsku v opuštěném průmyslovém centru ve městě Ostřihom.

„S ohledem na uvedené bylo jednání obviněných kvalifikováno jako zločin podvodu ve stadiu pokusu spáchaný ve spolupachatelství a ve vztahu k mladšímu obviněnému též jako zločin vraždy,“ doplnil k případu mluvčí zastupitelství.