Zajímají nás i maličkosti, prosí policie po vraždě na pumpě v Nelahozevsi. Hledá batoh Dakine

Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené a šedé barvy. Na benzinové pumpě minulý týden dvojice pachatelů zastřelila její obsluhu, osmapadesátiletou ženu. Kriminalisté prověřují téměř tři stovky poznatků a informací získaných od veřejnosti, informoval policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Přepadení benzinové pumpy u Nelahozevsi
Zdroj: Policie ČR

Podle mluvčího Chalupy je nadále aktuální výzva o pomoc veřejnosti, stále se hledají svědci z místa činu a jeho okolí. „Případní svědci, ať se neváhají obrátit i se sebemenší maličkostí. I taková informace může pomoci policii k dopadení pachatele,“ uvedl Chalupa.

Batoh Dakine měl jeden z pachatelů v době přepadení. Byl na něm bílý nápis ve spodním pravém rohu vnější kapsy. „S ohledem na skutečnost, že se nejedná o běžný batoh, kriminalisty zajímají informace v souvislosti s výskytem tohoto batohu u osoby pachatele,“ dodal mluvčí.

Zločincům hrozí výjimečný trest

Na záznamu z kamery, který policie zveřejnila, je vidět, jak k pultu benzinové pumpy přichází dvojice maskovaných mužů. Jeden z nich drží v ruce pistoli a také s ní míří mimo záběr kamery. Ze záznamu je také jasné, že druhý z dvojice kulhá. Podle dosavadního vyšetřování by mohli být pachatelé muž se ženou.

Jakékoliv informace k tomuto případu mohou lidé sdělit prostřednictvím linky 158. V případě odsouzení hrozí střelci i výjimečný trest. Co přesně bylo uloupeno, policisté nezveřejnili. Zatím neposkytují ani informace, zda z pumpy zmizely peníze.