Agresivního řidiče v Brně zastavily až výstřely do pneumatik

Policie musela agresivnímu řidiči v Brně prostřelit pneumatiky, nezastavil ho ani zátaras. Devatenáctiletý muž, který měl už dříve uložen zákaz řízení, skončil ve vazbě, hrozí mu šest let vězení za násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ilustrační fotografie
Zdroj: ČTK Autor: Dalibor Glück

Policisté v Podivíně na Břeclavsku v noci z pátku na sobotu chtěli zkontrolovat vůz, který je předjel s rozsvícenými dálkovými světly. Řidič ale nezastavil a se dvěma spolujezdci agresivní jízdou pokračoval po dálnici směrem na Brno.

„Tam už se k jeho pronásledování přidaly další policejní hlídky. Řidič opakovaných výzev k zastavení nedbal a postavený zátaras v Plotní ulici objel,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Video Divokou jízdu Brnem ukončily výstřely do pneumatik
video

Policejní honička

Zdroj: ČT24

Jízda skončila na parkovišti u obchodního domu v Brně v Tkalcovské ulici. Tam muž sice zastavil, když se ale k vozu přiblížili policisté, znovu se rozjel. Poškodil přitom auto městské policie. „Policisté vozidlu prostřelili dvě pneumatiky, přesto stačil řidič ještě čelně narazit do vozidla dálniční policie. Poté byl zpacifikován,“ popsal Petr Šváb. Střelba je přitom podle policistů v takových případech výjimečná záležitost. „Letos jsme použili střelnou zbraň v řádu jednotek případů,“ dodal policejní mluvčí.

Při prověřování kriminalisté zjistili, že dotyčný byl už letos trestán za ohrožení pod vlivem návykové látky, přičemž uložený zákaz řízení už jednou porušil a byl za to také odsouzen.

Devatenáctiletého muže policie ještě o víkendu obvinila ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Skončil ve vazbě, hrozí mu až šestiletý pobyt ve vězení.